پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک: کمانش حرارتی ورق های مستطیل شکل

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک

با عنوان : کمانش حرارتی ورق های مستطیل شکل ساخته شده از مواد تابعی با خواص وابسته به درجه حرارت

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصيلات تكميلي
“M.Sc” پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشد
مهندسي مكانيك – طراحي كاربردي
عنوان :
كمانش حرارتي ورق هاي مستطيل شكل ساخته شده از مواد تابعي با خواص وابسته به درجه حرارت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده
تحليل كمانش حرارتي يك صفحه مستطيل شكل ساخته شده از مواد تابعي بدون نقص اوليه و با خواص پايداري و سازگاري صفحه بدون ˛ وابسته به درجه حرارت در اين پروژه بررسي شده است .معادلات تعادل نقص اوليه بر اساس تئوري كلاسيك به دست آمده اند .فرض شده است خواص مكانيك ي صفحه در طول تبعيت ميكنند.اين خواص وابسته به درجه حرارت محيط نيز Reddy ضخامت صفحه از قانون هستند. صفحه در معرض افزايش دماي غير خطي در طول ضخامت قرار دارد .معاد لات حاصل براي به دست آوردن دماي بحراني به كار رفته اند و نتايج با نتايج ارائه شده در مقالات آ قاي دكتر اسلامي براي صفحه بدون نقص اوليه و بدون وابستگي خواص به درجه حرارت مقايسه شده است.

مقدمه:
عضوهاي سازه اي و اجزاي ماشين بر اساس سه مشخصه انتخاب ميشوند :استحكام , سفتي و پايداري.در برخي از سيستم هاي سازه اي پايداري بسيار مهم است.
پديده ناپايداري ساز ه اي در وضعيت هاي متعددي تحت تنش فشاري،حرارتي و يا هر دو رخ ميدهد.ورق هاي نازك اگرچه بارهاي كششي را به خوبي تحمل ميكنند، در انتقال بارهاي فشاري بسيار ضعيف اند .تيرهاي باريك كه به صورت جانبي مهار نشده باشند مي توانند به اطراف بپيچند و تحت بار اعمالي در هم بش كنند.مخزن هاي تحت خلاء و نيز بدنه زير دريايي ها اگر درست طراحي نشده باشند تحت
فشار خارجي به شدت دچار اعوجاج مي شوند و شكل هايي پيدا مي كنند كه با شكل اوليه آنها بسيار متفاوت هستند .وقتي لوله اي جدار نازك در معرض گشتاور ويا فشار داخلي قرار گيرد مانند دستما ل خارجي چروكيده مي شود.
پوسته نازك موشك ها در برخي از مراحل احتراق تحت بارهاي فشاري شديد قرار ميگيرد .اين مسائل از لحاظ طراحي مهندسي بسيار مهم هستند .به علاوه پديده هاي كمانش و يا چروكيدگي درعضو هاي تحت بار به صورت ناگهاني ايجاد مي شوند .به همين سبب بسياري از شكست هاي ناشي از ناپايداري سازه اي عجيب و بسيار خطرناك است .بررسي كمانش در سازه هاي ساخته شده از مواد جديد از قبيل مواد تابعي توجه زيادي را به خود معطوف كرده است.
در سالهای اخیر TANIGAWA حل یک بعدی حرارت را برای صفحه غیر هموژن در حالت گذرا به دست آورده است. فرمولاسیون تحلیلی و حل عددی تنش های حرارتی و تغییر شکل ها برای پوسته های ساخته شده از مواد تابعی تحت بارگذاری حرارتی ناشی از سیال توسط TAKEZONO انجام گرفته است. ارتباط بین حل های خمشی تئوری صفحه کلاسیک و تئوری صفحه مرتبه اول برای صفحات دایره ای ساخته شده از مواد تابعی توسط REDDY صورت گرفته است. پخش امواج مکانیکی و حرارتی در اثر افزودن حرارت در این مواد را SUMI مطالعه کرده است. جواهری و اسلامی کمانش حرارتی و مکانیکی صفحات مستطیل شکل ساخته شده از مواد تابعی را براساس تئوری کلاسیک صفحه گزارش داده اند. آنها با استفاده از روش انرژی به حل مورد نظر دست یافته اند. همچنین آنها با استفاده از جابجایی مرتبه بالا کمانش حرارتی این مواد را بررسی کرده اند. آنها با حل دستگاه پنج معادله پایداری نیروهای کمانش را محاسبه کرده اند. نجفی زاده و اسلامی پایداری ترموالاستیک صفحات دایره ای ساخته شده از مواد تابعی را بررسی کرده اند. MA و WANG با بکارگیری تئوری مرتبه سه تغییر شکل برشی صفحات خمش متقارن و مسائل کمانش صفحه دایره ای شکل ساخته شده از مواد تابعی را بررسی کرده اند.

SHEN رفتار پس کمانش پوسته های استوانه ای با خواص وابسته به دما بررسی کرده است. تحلیل سه بعدی کمانش حرارتی بر روی مواد تابعی با روش اجزا محدود توسط NA  و KIM انجام شده است. پاسخ دینامیکی ترموالاستیک صفحات و استوانه های ساخته شده از مواد تابعی توسط REDDY و CHIN مطالعه شده است. حل دقیق تنش های حرارتی و انبساط حرارتی برای حرارت یکنواخت در استوانه ای از مواد تابعی به وسیله ZIMMERMAN و LUTZ بررسی شده است. تحلیل کمانش سازه های مواد تابعی به صورت گسترده صورت نگرفته است. فرمولاسیون پایداری صفحات مواد تابعی توسط BIRMAN انجام گرفته است. پایداری پوسته های استوانه ای مواد تابعی تحت بارگذاری هارمونیک محوری را NG انجام داده است. تحلیل کمانش حرارتی صفحه نازک مستطیل مواد تابعی مبنی بر تئوری کلاسیک صفحه را WU بررسی کرده است. معادلات پایداری خطی با بکارگیری روش تعادل بحرانی را WU LANHE مطالعه کرده است. اخیرا اسلامی و شریعت کمانش مواد تابعی تحت بارگذاری فشاری درون صفحه براساس تئوری مرتبه اول صفحه ارائه داده اند. کمانش حرارتی و مکانیکی صفحات نازک تابعی با استفاده از تئوری مرتبه سوم و کاهش پنج معادله پایداری به دو معادله به وسیله اسلامی و شریعت انجام شده است. BIRMAN کمانش صفحات FGM تحت فشار غیرمحوری را بررسی کرده است. جواهری و اسلامی با استفاده از تئوری کیرشهف صفحات نازک تحلیل کمانش حرارتی و مکانیکی صفحات FGM را مطالعه و بررسی کرده اند. در حالی که کار WU بررسی تاثیر شکل برشی بر روی کمانش حرارتی بوده است. اسلامی و نجفی زاده پایداری حرارتی صفحات دایره ای FGM را ارائه داده اند. این مساله قابل مشاهده است که بسیاری از پژوهش ها بر روی ارزیابی بار بحرانی کمانش حرارتی و مکانیکی صفحات دایره ای / مستطیلی FGM با استفاده از تئوری تغییر شکل کوچک صورت گرفته است. ورق های به طور عمومی در طول ضخامت به دلیل تغییرات خواص ماده در ضخامت نامتقارن هستند. گذشته از این تغییرات بار حرارتی در این قبیل مواد در طول ضخامت غیرمتقارن است بنابراین نوع ناپایداری انشعاب در مسیر تعادل متفاوت از صفحات هموژن است.

تعداد صفحه : 115

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

4 فکر می‌کنند “پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک: کمانش حرارتی ورق های مستطیل شکل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *