متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : بررسی روش های تولید صنعتی گلیم

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی نساجی- تکنولوژی
عنوان :
بررسی روشهای تولید صنعتی گلیم
استاد راهنما :
دکتر رضا قاضی سعیدی
نگارش:
منصور احمدی کمرپشتی

 

چکیده

گلیم نوعی فرشینه است که با پشم و پنبه و در مواردی با پشم و موی بز بافته می شود. نخ های تار و پود یک در میان از زیر و روی یکدیگر می گذارند.

گلیم دست بافتی است بدون پرز که با نخ خامه پشمی یا پنبه ای و یا مصنوعی (آنیلینی کرومی و اکرلیک) به صورت تاروپود بافته می شود و در بافت آن از نخ یک لا استفاده می گردد و هرچقدر لایه نخ کمتر باشد کیفیت گلیم بافته شده بهتر است.

تا همین اواخر گلیم به طور کلی توسط مجموعه داران و سوداگران قالی های مشرق زمین فرشی بسیار نازل و ناچیز تصور می شد ولی در دو دهه اخیر علاقه مندی نسبت به جنبه های تزئینی و جمع آوری گلیم پدیدار گشته است و امروزه انواع گلیم در سراسر دنیای غرب طالبان و طرفداران روزافزونی کسب کرده است. در این تحقیق انواع روش های تولید صنعتی گلیم مورد بررسی قرار می گیرد.

مقدمه

واژه گلیم به طور ساده یک فرش یا بافت صاف یا یک نوع قالی بدون کرک یا خواب گره خورده است. نام این فرش در زمان های مختلف با انواع گوناگون بسیاری استعمال می شود. گلیم در افغانستان گلیم – در اوکراین پلاس – در قفقاز لیاط – در سوریه و لبنان چیلیم نامیده می شود. گلیم دست بافتی است بدون پرز که با نخ خامه پشمی یا پنبه ای و یا مصنوعی (آنیلینی کرومی و اکرلیک) به صورت تاروپود بافته می شود و در بافت آن از نخ یک لا استفاده می گردد و هر چقدر لایه نخ کمتر باشد کیفیت گلیم بافته شده بهتر است.

تا همین اواخر گلیم به طور کلی توسط مجموعه داران و سوداگران قالی های مشرق زمین فرشی بسیار نازل و ناچیز تصور می شد ولی در دو دهه اخیر علاقه مندی نسبت به جنبه های تزئینی و جمع آوری گلیم پدیدار گشته است و امروزه انواع گلیم در سراسر دنیای غرب طالبان و طرفداران روزافزونی کسب کرده است.

از تحقیقات به عمل آمده این گونه به نظر می رسد که گلیم یک شیء اساسا تزئینی، اثاثی قابل حمل و عملی، طی روزگاران دراز برای مردم خاورمیانه بوده است.

تعداد صفحات: 28

قیمت: شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :              info@elmyar.net

پایان نامه ها

 

مطالب مشابه را هم ببینید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد :مدلسازی ارتباط پارامترهای تنظیمی روی خواص مکانیکی و دینامیکی فرش اکریلیک

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : هنر گرایش : تکنولوژی نساجی  عنوان :  مدلسازی ارتباط پارامترهای تنظیمی روی خواص مکانیکی و دینامیکی فرش اکریلیک مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه ارشد مهندسی نساجی: Read more…

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد : بررسی خواص کالای پنبه ای اصلاح سطح شده با کرونا توسط نرم کننده های نانو سیلیکونی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : نساجی گرایش : شیمی نساجی و علوم الیاف عنوان :  بررسی خواص کالای پنبه ای اصلاح سطح شده با کرونا توسط نرم کننده های نانو سیلیکونی مطالب Read more…

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد: ایجاد نانوزبری بر سطوح منسوجات و بررسی اثرات حاصل از آن

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : مهندسی نساجی  عنوان : ایجاد نانوزبری بر سطوح منسوجات و بررسی اثرات حاصل از آن مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه کارشناسی ارشد نساجی با موضوع Read more…