متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندس معدن

با عنوان : روش و مراحل تلفیق لایه های مختلف اطلاعاتی در GIS برای تعیین اندیس های معدنی

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

 

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای درجه کارشناسی ارشد

مهندسی معدن – اکتشاف

عنوان :

روش و مراحل تلفیق لایه های مختلف اطلاعاتی در GIS برای تعیین اندیس های معدنی

 

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

 

چکیده:

با گسترش تصاویر ماهواره ای ،پیشرفت های شگرفی در روش های اکتشاف معدن و تعیین اندیس های معدنی صورت پذیرفته است . با پردازش داده های تصاویر ماهواره ای می توان عوارض و پدیده های مختلف زمینی را با تقریب مناسبی مشخص کرد مانند پوشش گیاهی ، یخچال ها ، اراضی زراعی و غیره .

از جمله این روش ها می توان با استفاده از ترکیب باند های مختلف طیفی ، لیتولوژی منطقه را تا حدودی مشخص کرد و یا با استفاده از ترکیب رنگی کاذب تصاویر رنگی اولیه ای بدست آورد که هر رنگ تا حدودی مخشص کننده نوع لیتولوژی ، پوشش گیاهی ، مناطق مسکونی و سایر عوارض سطحی زمین خواهد بود . تلفیق تصاویر ماهواره ای به همراه اطلاعات زمین شناسی ، ژئوشیمیایی ، ژئوفیزیکی و دیگر اطلاعات

می توان مناطق تشکیل کانسار های معدنی را با دقت نسبتا خوبی متمایز نمود .

در این سمینار به طور خلاصه به روش و مراحل آماده سازی و تلفیق لایه های اطلاعاتی مختلف برای مشخص کردن آنومالی های معدنی ، پرداخته می شود . مناطق مختلف برروی هر لایه با توجه به درجه اهمیت آن وزن دهی می شود و در پایان تمام این لایه ها در محیط GIS تلفیق می گردند . برروی لایه بدست آمده پایانی مناطق دارای حداکثر وزن اختصاص داده شده به عنوان آنومالی و مناطق مستعد کانی سازی مشخص می شوند .

مقدمه

سیستم اطلاعات جغرافیایی مجموعه ای سازمان یافته از سخت افراز  و نرم افراز ، الگوریتم ها  و نیروهای متخصص می باشد . همانطور که از تعریف فوق مشخص می شود ،یک سیستم اطلاعات جغرافیایی دارای سه رکن اصلی نیروی متخصص ،کامپیوتر و ازلاعات جغرافیایی می باشد .

نیروی متخصص وظیفه طراحی و ایجاد سیستم را به عهده دارد .کامپیوتر که شامل سخت افراز و نرم افراز می باشد ، ابزاری جهت ذخیره سازی ، مدیزیت و تجزیه و تحلیل اطلاعات است .اطلاعات جغرافیایی شامل مجموعه اطلاعات مکانی و اطلاعات متمایز می سازد ،وجود اطلاعات مکان مرجع در GIS است .به همین دلیل سیستم های اطلاعات جغرافیایی را معمولا سیستم ه9ای اطلاعات مکان مرجع می نامند .

هرچه اطلاعات موجود در سیستم و روابط بین آنها به آنچه در دنیای واقعی وجود دارد نزدیک تر باشند ، نتایج بدست آمده از پرسش ها و تجزیه و تحلیل ها ، به واقعیت نزدیک تر خواهد بود .نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل ها مدیران را در جهت تصمیم گیری هر چه صحیح تر و بهتر حمایت می نماید .

هدف اصلی از ارائه این سمینار ، ارائه روش و مراحل مختلف تلفیق اطلاعاتی در GIS برای تعیین اندیس های معدنی است . برای ورود به این بحث نخست لازم است مبانی و مقدمات GIS بررسی و ارائه شود از این رو این سمینار در فصولی به شرح ذیل تنظیم شده است .

فصل اول در مورد کلیاتی راجع به سنجش از دور و کاربر های آن در علوم مختلف می باشد . در فصل دوم ، خواص امواج الکترومغناطیسی و واکنش این امواج در برخورد با پدیده های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد .

فصل سوم به توضیح در مورد روش های پردازش تصاویر ماهواره ای در بارز سازی پدیده های مختلف و ول این روش ها اختصاص دارد . فصل انتهایی ، اختصاص به مطالعه موردی برگه 1:10000 فردوس دارد . در این فصل چگونگی تلفیق لایه های مختلف اطلاعاتی برای مشخص کردن مناطقی که احتمال کانی سازی در انها وجود دارد مورد بررسی قرار گرفته است .

تعداد صفحه :87

قیمت : شش هزار تومان

پشتیبانی سایت :              info@elmyar.net

پایان نامه ها

 

مطالب مشابه را هم ببینید

Related Posts

مهندسی معدن

پایان نامه درباره:مطالعات ژئوشیمیایی و کانه ­زایی طلا در شیست­های سبز کانسار طلای زرشوران

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته :معدن گرایش : اکتشاف معدن عنوان : مطالعات ژئوشیمیایی و کانه ­زایی طلا در شیست­های سبز کانسار طلای زرشوران مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه ارشد رشته معدن Read more…

مهندسی معدن

پایان نامه ژئوفیزیک:بهبود مدل­سازی معکوس داده­های الکترومغناطیس هوابرد حوزه فرکانس با تعیین مدل­اولیه مناسب و اعمال قید­های عمقی و هموارساز

دانلود متن کامل پایان نامه مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه ارشد رشته معدن با موضوع پی جویی طلا و عناصر همراه درمنطقه امام زاده ها...دانلود پایان نامه ارشد رشته معدن: سنگ آهک و Read more…

مهندسی معدن

پایان نامه افزایش کیفیت مقاطع لرزه­ای و کاهش حساسیت کوچ عمقی به مدل سرعت در پردازش به روش برانبارش سطح پراش مشترک مبتنی بر مدل

دانلود متن کامل پایان نامه مطالب مشابه را هم ببینید دانلود پایان نامه ارشد رشته معدن :تأثیر میزان تولید بر سود دهی تولید آلومینا از ن...دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته معدن :عوامل مؤثر بر Read more…