پایان نامه ريسك اداراك شده و رابطه آن با اطمینان مشتريان به فروشگاه­های اینترنتی

متن کامل پایان نامه رشته مدیریت گرایش بازاریابی با عنوان :ريسك اداراك شده و رابطه آن با اطمینان مشتريان به فروشگاه­های اینترنتی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

1.1 بیان مسئله

توسعه و كاربري فناوري اطلاعات در حوزه هاي مختلف به ويژه در حوزه بانكداري، حاصل قابليت هاي فناوري اطلاعات است كه امروزه در دنياي كسب و كار با اقبال فراوان رو به رو شده است. انسان هزاره سوم در تلاش است با شتاب دادن به روند توسعه و كاربري فناوري اطلاعات در بخشهاي مختلف نظام اجتماعي از الگوي سنتي فاصله بگيرد و الگويي جديد، متناسب با الزامات عصر اطلاعات ايجاد كند.

در اين زمينه بسیاری از تامين كنندگان کالا وخدمات، طي دهه­هاي اخير به سرعت به سرمايه گذاري روي فناوري­هاي نوين ارائه خدمات به مشتريان، به عنوان راهي براي كنترل هزينه­ها، جذب مشتريان جديد و تحقق انتظارات مشتريان روي آورده­اند و استفاده از اين فناوري­هاي جديد همانند فروش اينترنتي را به عنوان يك ضرورت راهبردي در دستور كار خود قرار داده است.

فروش اينترنتي يكي از شاخه هاي بازاریابی الکترونیک است كه در آن به مشتريان اين امكان داده ميشود تا از طريق اينترنت و با استفاده از وب سايت طراحي شده توسط شرکتها، از دامنه وسيعي از خدمات استفاده نمايند.

اگرچه اینترنت روش ارایه محصول شرکت ها را متحول کرده است اما مطالعات کمی در مورد پذیرش این خدمات از سوی مشتری صورت گرفته است. در واقع، مشتریان به سادگی به تجارت های تحت وب اطمینان نمی کنند و اطلاعات خود را در اختیار آنها قرار نمی­دهند. از طرفی    می­توان گفت اطمینان مجموعه ای از تمایلات مشتریان برای شرکت در معاملات تحت وب را در برمی­گیرد. اطمینان مصرف کنندگان به تجارت الکترونیک در مقایسه با معاملات رو در رو دارای ابعاد منحصر به فردی مانند استفاده گسترده از تکنولوژی در معاملات، طی مسافت، ماهیت غیر شخصی محیط اینترنت است.

اينترنت مزاياي زيادي هم براي فروشندگان و هم براي مشتريان خود داشته است، با استفاده از اين فناوري نه تنها مشتريان مي­توانند در هر زمان و مكان خرید خود را انجام دهند، بلكه كاهش هزينه ها و افزايش بهره وري را براي فروشگاه­ها نيز به ارمغان آورده است.

بر اساس آمار منتشر شده بر روي وب سايت اينترنت ورد استتس تعداد كاربران اينترنت ايران در سال 2011 نسبت به سال گذشته 3 ميليون و 300 هزار و نسبت به سال 2009 در حدود 4 ميليون و 300 هزار نفر افزايش داشته است. آمار اين وب سايت در سال 2010 تعداد كاربران ايراني را 33 ميليون و 200 هزار نفر اعلام كرده بود در حالي كه آمار جديد اين وب سايت تعداد كاربران ايراني را 36 ميليون و 500 هزار نفر اعلام كرده است، تعدادي كه بيش از نيمي از كاربران اينترنت در كل خاور ميانه را تشكيل داده است در حالي كه بهبود چنداني در سرعت و كيفيت ارائه خدمات آن مشاهده نميشود. با توجه به مزاياي خرید اینترنتی و آمار بالاي كاربران اينترنت در ايران آمارها نشان دهنده ي عدم استفاده از ظرفيت كامل فضاي مجازي براي ارائه ي اين خدمات است و حاكي از آن است كه كمتر از 40%دارندگان كارتهاي بانكي خريد اينترنتي انجام ميدهند. (مرادي و ديگران، 1389 ).

پذيرش خدمات الكترونيكي توسط مصرف كنندگان و تمايل به استفاده از هر يك از خدمات از جمله خرید اينترنتي ارتباط مستقيم با ادراك آنها از ويژگي خدمت مورد نظردارد (مرادي و ديگران1389).

بنابراین با توجه به مطالب فوق بررسی این مطلب که  اطمینان مصرف کننده در خریدهای الکترونیکی چه نقش و تأثیری دارد می تواند از جمله سؤالات اساسی این تحقیق باشد.

2.1 ضرورت و اولویت تحقیق

مطالعات متعددي نشانگر اين است كه ريسك ادراك شده و اعتماد به عنوان دو عامل تاثيرگذار در رفتار افراد در مقابل استفاده از خدمات اينترنتي مطرح مي­باشد. ريسك ادراكي را ميتوان به عنوان ادراك از امكان رخداد پيامدهايي مغاير با پيامدهاي مطلوب به دليل استفاده از خرید اينترنتي در زمينه هاي رواني، اجتماعي، زمان، حريم شخصي، مالي و عملكردي تعريف نمود، در واقع ريسك ادراكي در بافت خرید اينترنتي به امنيت و قابليت اعتماد معاملات و تبادلات از طريق اينترنت اشاره دارد.

در حوزه خدمات، خدمات مالي در مقايسه با انواع ديگر خدمات عمدتا به خاطر پيچيدگي و غير قابل مقايسه بودن با محصولات خدماتي و درجه بالايي از ريسك مربوط به تصميم گيري براي خريد، خدمت منحصر به فردي در نظر گرفته مي­شود (كاظمي و مهرورزي، 1389). ريسك ادراك شده به عنوان يك مفهوم روانشناسي يكي از عوامل اصلي در عدم استفاده مشتريان از خدمات خرید از طريق اينترنت مطرح مي­شود، در حالي كه روانشناسان اجتماعي اعتماد را به عنوان عامل اصلي كاهش دهنده ريسك كه بر اين مشكل غلبه مي­كند، ارائه مي­كنند.

اعتماد عبارت است از انتظاري كه گفته، قول يا حرف ديگري قابل اطمينان است (غفاري آشتياني و ديگران، 1390). اعتماد به عنوان يك فاكتور ضروري در معرفي يك محصول يا سرويس جديد در حيطه تكنولوژي اطلاعات (مثل بانكداري اينترنتي) مطرح مي­باشد، اعتماد در خرید اينترنتي انتظاراتي است كه يك سرويس يا محصول خرید اينترنتي بايد برآورده كند يا تعهداتي است كه بايد انجام دهد.

اعتماد به عنوان قلب سيستم خرید اينترنتي مطرح شده است، در واقع اعتماد به عنوان عنصري مهم بر رفتار مصرف كننده تاثير ميگذارد و موفقيت پذيرش تكنولوژيهاي جديد را تعيين مي­كند.

با توجه به روند رو به گسترش و توسعه فناوري اطلاعات و تجارت الكترونيكي و نقش اينترنت در سراسر جهان و از جمله ايران ميتوان نتيجه گرفت كه توجه به اين موضوعات و برنامه ريزي در جهت آنها يك ضرورت اجتناب ناپذير است.

يك برنامه ريزي خوب و مناسب آن است كه با شناخت دقيق مشكلات و موانع از يك طرف و شناخت منابع و پتانسيلها از طرف ديگر همراه باشد. در اين راستا مبحث شناسايي ريسك ادراك شده در استفاده از فروشگاههای اينترنتي شايان توجه و بررسي ميباشد.

همچنين با توجه به وجود رابطه مثبت بين طول رابطه مشتري با ادراك و پنداشتي كه مشتري از ميزان قابل اعتماد بودن دارد، لزوم شناخت ريسك ادراك شده توسط مشتريان و مديريت بر آنها در جهت كاهش ريسك و جلب اطمينان هر چه بيشتر مشتريان، بيشتر احساس مي­گردد (مرادي و ديگران، 1389).

با توجه به مطالب فوق و محرز شدن نقش و اهمیت متغیرهای اعتماد و ریسک ادراک شده در استفاده از خدمات اینترنتی پژوهش حاضر به دنبال بررسی تأثیر همزمان این دو متغیر بر پذیرش خدمات بانکداری اینترنتی می باشد.

 

 

3.1 سوالات تحقیق

سوالاتی که ما در این پایان نامه به دنبال پاسخ به آنها هستیم عبارتند از:

  1. ريسك ادراك شده از خدمات خرید اينترنتي با استفاده از اين خدمات چه رابطه ای دارند؟
  2. اطمینان مشتريان به فروشگاه­های اینترنتی با ريسك اداراك شده استفاده از خدمات آنها چه رابطه ای دارند؟
  3. اطمینان مشتريان به فروشگاه­های اینترنتی با ادراك مشتريان از توانايي آنها براي ارائه خدمات اينترنتي چه رابطه ای دارند؟
  4. اعتماد مشتريان به توانايي فروشگاه­های اینترنتی براي ارائه خدمات با قصد استفاده از اين خدمات چه رابطه ای دارند؟

 

4.1 اهداف تحقیق

با توجه به رقابتی شدن فضای اقتصادی، توجه به نیازهای مشتریان و رفع آنها به عنوان یک هدف کاربردی، این تحقیق می تواند تا حد زیادی بنگاههای مورد مطالعه را در رسیدن به جایگاهی بالاتر از سایر رقبای خود موفق کند.

با اینکه گسترش فناوری­های رایانه­ای راهی نو به سوی بازارهای جدید در سراسر دنیا گشوده است و اکثر شرکت ها در کشورهای مختلف وارد این عرصه از تجارت شده اند، در کشور ما توجه به این امر مغفول مانده است در حالی که با توجه به شرایط اقتصادی کشور می تواند سودآوری زیادی را برای شرکت های داخلی داشته باشد البته اگر با نیازهای مشتریان و جامعه مطابقت داشته باشد.

اهداف کاربرداری: با توجه به ماهیت موضوع تمامی شرکت های فروش اینترنتی و شرکت هایی دیگر که در راستای گسترش خدمات و فروش الکترونیکی گام بر می دارند می توانند جرء بهره برداران این تحقیق باشند.

 

5.1 شرح اجمالی روش تحقیق

1.5.1 شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء

از آنجا که در این تحقیق محقق به دنبال چگونه بودن موضوع است به طوریکه شامل جمع‌آوری اطلاعات برای پاسخ به سؤالات مربوط به وضعیت فعلی موضوع مورد مطالعه می‌شود و هم جنبه کاربردی دارد و هم جنبه مبنایی، که در بعد کاربردی از نتایج این تحقیقات در تصمیم‌گیری­ها و سیاست‌گذاری­ها و همچنین برنامه‌ریزی­ها می­توان استفاده کرد، از روش تحقیق توصیفی از نوع پیمایشی و علی برای بررسی این موضوع استفاده خواهد شد.

 

2.5.1 مدل مفهومی به کار برده شده

براي انجام تحقيقات علمي و نظام مند، چا رچوبي علمي و نظري مورد نياز است كه اصطلاحاً مدل مفهومي ناميده مي شود. با توجه به اينكه مدل ارايه شده توسط ژایو و همکاران (2010) در برگيرنده تمامي متغيرهاي مورد بررسي اين پژوهش است، لذا مدل مذكور در انجام اين پژوهش استفاده شده كه در نمودار زیر آمده است.

 

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

 

تعداد صفحه :113 صفحه به همراه پرسشنامه

14700 تومان

 

 

پشتیبانی سایت :        ------        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

--  --