پایان نامه ارشد برق الکترونیک: بررسی و طراحی کارت اعتباری هوشمند تماسی و غیرتماسی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : بررسی و طراحی کارت اعتباری هوشمند تماسی و غیرتماسی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصيلات تکميلی
پاياننامه برای دريافت درجه کارشناسی ارشد ” M.SC “
مهندسي برق- الکترونيک
عنوان :
بررسی و طراحی کارت اعتباری هوشمند تماسی و غير تماسی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده:
با افزايش تقاضا براي استفاده از كارتهاي اعتباري تحولات ساختاري بسياري در سخت افزار ونرم افزار كارت ها پديد اورده است مبحث امنيت وسرعت انتقال داده و توان مصرفي وهزينه تمام شده هر تراشه به عنوان يكي از فاكتورهاي مهم در توسعه استفاده از آن مي
باشد. دراين پايان نامه در جهت طراحي وتحليل هر يك از اجزاكارت موارد زير بررسي شده است.
در فصل اول ساختار كلي كارت و استانداردها وپروتكل هاي ارتباطي مورد بررسي قرار گرفته وطي جداولي هريك ازمحصولات ارائه شده را مقايسه نموده ايم.

درفصل دوم ساختار فيزيكي و نحوه انتقال ديتا از تر مينال به كار ت بررسي شده است.

در فصل سوم انواع حافظه ها مطرح گرديده وبا توجه به اينكه حدود 40% از توان مصرفي مر بوط به حافظه ها مي باشد راه هاي بهبود توان در سلول حافظه مورد بررسي قرار گرفته است.

 در فصل چهارم يك پردازنده 16 بيتي با مجموعه دستور العملهاي كاهش يافته طراحي شده و در جهت كاهش مصرف توان وافزايش سرعت از پردازنده ها ي خطوط لوله استفاده گرديده است.

از آنجايكه كارتهاي اعتباري داراي 8 اتصال اسيب پذيربامحيط خارجي مي باشند در فصل پنجم اتصال I/O مورد بررسي قرار گرفته است . و اثر ESD كه خود به عنوان يك حمله فيزيكي مطرح مي باشد شبيه سازي ومورد نقد قرار گرفته است همچنين نقش مدارات سوپر بافر در طراحي اتصال I/O بررسی شده است.

در فصل ششم اثر ESD مورد شبيه سازي قرا رگرفته و وجود مدارا ت محافظ متفاوت بوسيله نرم افزار H-Spice شبيه سازي وبعد مقايسه شده اند.

در مرحله دوم مثال ارائه شده از فصل پنجم در زمينه افزايش قدرت درايو  اتصال I/O و بالارفتن سرعت انتقال ديتا وكاهش تاخير شبيه سازي صورت گرفته و در انتها layout اتصال I/O وسوپربافربوسيله نرم افزار L-Edit طراحی شده است.

در فصل هفتم كارتهاي غير تماسي و قسمت مدار RF آنها بررسي شده اند در اين بخش مدولاسيون و اثر نويز سفيد و نويز فاز بر روي اين كارتها مورد نقد و بررسي قرار گرفته اند و يك شبيه سازي بوسيله نرم افزار MATLAB بر روي انواع مدولاسيونها صورت گرفته و نتايج خطاي انجام گرفته در انتقال ديتا (BER) در هر نوع از مدولاسيون هاي ديجيتال با هم مقايسه شده اند.

مقدمه
تاريخچه استفاده از كارت هاي پلاستيكي براي شناسايي افراد به حدود سال 1950 بر مي گردد. كلوپ اشرافي داينرز در آمريكا يكي از اولين جاهايي بود كه اين كارت ها را به اعضايش ارائه نمود در آن زمان از بدنه پلاستيكي كارت بسادگي براي نوشتن نام و مشخصات دارنده كارت بصورت حروف برجسته استفاده مي شد و كارت نقشي شبيه به كارت هاي اعتباري امروزي ايفا مي نمود.

پيشرفت در زمينه استفاده از كارت ه ا, با ايجاد نوار مغناطيسي بر روي كارت كه توسط ماشين مخصوص قابل خواندن و نوشتن بود , سرعت گرفت و وارد مرحله جديدي شد كه دراين كارت هاي مغناطيسي علاوه بر روشهاي برجسته كاري حروف بر روي بدنه پلاستيكي كارت , اطلاعات اضافي تا حدود 1000 بیت بر روي نوار مغناطيسي قابل ذخيره سازي مي باشد. به علت خودكار شدن نسبي فرآيند بررسي اعتبار كارت توسط ماشين و به دليل امكان ارتباط لحظه اي با سيستم مركزي, امنيت اين نوع كارت ها نسبت به كارت هاي حروف برجسته بيشتر اس ت . كارت هاي مغناطيسي بخصوص در صنعت بانكداري و امور مالي – اعتباري بيشترين محبوبيت را كسب نمودند . با وجود اين محبوبيت , سطح امنيتي ارائه شده توسط كارتهاي مغناطيسي پائين بوده و تقلب در اين سيستم ها ضررهاي
زيادي را متوجه سازمان هاي ار ائه دهندة كارت ها نموده است . اين امر بخاطر آنست كه با داشتن يك ماشين استاندارد خواندن و نوشتن نوار مغناطيسي , محتواي اطلاعات ثبت شده در اين نوع كارت ها ب ه راحتي قابل دستكاري و جعل مي باش ند. تلاش هايي براي امن كردن كارت هاي مغناطيسي از طرف سازندگان صورت گرفته است.

بعنوان مثال در چك كارت هاي آلماني يك ك د نامرئي و غيرقابل تغيير در بخشي از بدنة كارت قرار داده مي شود كه اين كد توسط ترمينال خوانده شده و با اطلاعات نوار مغناطيسي مقايسه مي شود بدين ترتيب تغيير ات محتوي نوار مغناطيسي قابل كشف مي
شود. با وجود اين اولا هزينه دستگاه هاي مخصوص بكار رفته در ترمينال در اين نوع سيستم بالا است, ثانياً امنيت حاصله از اين روش چندان محبوبيت پيدا نكرده است.

وجود مشكلات كارت هاي مغناطيسي از يك طرف و پيشرفت تكنولوژي نيمه هادي ها از ديگر سو موجب گرديد تا تحقيقات بر روي امكان استفاده از تراشه هاي نيمه هادي در كارت ها شروع گردد.

در سال 1968 , دو محقق آلماني ايده كارت داراي مدار مجتمع را معرفي نمودند . در سال 1974 يك محقق فرانسوي با معرفي ايده كاربرد ريزپردازنده در تراشه كارت عنوان كارت هوشمند را معرفي نمود . بدين ترتيب و با پيشرفت سريع توليد تراشه هاي نيمه هادي با ابعاد ريز , امكان ايجاد كارت هاي به معني واقعي هوشمند كه ب ه منزلة يك رايانة كوچك قابل حمل بودند ,فراهم گرديد. كارت هاي هوشمند هم از لحاظ ميزان حافظه موجود براي ذخيره سازي اطلاعات و هم به لحاظ امنيت فيزيكي و منطقي از كارت هاي مغناطيسي قديمي برترند.

تعداد صفحه : 212

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *