سمینار کارشیناسی ارشد رشته برق:بررسی کاربرد شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز

متن کامل سمینار مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسي برق گرايش کنترل

با عنوان :بررسی کاربرد شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز

 

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد“M.Sc” مهندسي برق گرايش کنترل

عنوان:

بررسی کاربرد شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده:

در این سمینار، در ابتدا درباره شبکه عصبی، تاریخچه، مزایا و کاربردهای آن مختصری توضیح داده می شود. در این بخش به بحث در مورد چگونگی به وجود آمدن ایده شبکه های عصبی و نحوه رشد این ایده را مورد بررسی قرار می دهیم. سپس مزیت های شبکه های عصبی از جمله، قابلیت آموزش پردازش موازی، قابلیت تعمیم و .. را توضیح می دهیم.سپس کاربردهای روز افزون شبکه عصبی در زندگی روزمره را مورد توجه قرار می دهیم. در ادامه به بررسی مفصل چند کاربرد از شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز، نحوه استفاده، لزوم استفاده و نتایج آن می پردازیم. در این بخش ابتدا دلایل استفاده از شبکه های عصبی را در آن مسئله به خصوص متذکر می شویم. سپس مبانی محاسباتی و نحوه آموزش شبکه عصبی را در هر کابرد توضیح می دهیم. و در آخر به بحث در مورد نتایج به دست آمده می پردازیم.

مقدمه:

شبکه های عصبی به عنوان یکی از مولفه های هوش محاسباتی از خواص مهمی برخوردار می باشد که آن را در علوم و مسائل مهندسی حائز اهمیت می نماید. در این بین خصوصیات، توانایی تقریب زنی توابع، ساختار موازی، قدرت یادگیری و تعمیم از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. در این میان خاصیت تقریب زنی توابع و یادگیری بر خط بیشترین استفاده را در سیستم کنترل دارد. سیستم کنترل پرواز به علت اینکه دارای نامعینی می باشد، در نتیجه استفاده از خاصیت تقریب زنی توابع شبکه های عصبی را جهت بدست آوردن قانون کنترل، بسیار مفید است.همچنین شبکه عصبی با توجه به توانایی یادگیری برخط قادر است خود را با تغییرات دینامیکی هواپیما تطبیق دهد. تخمین دقیق میزان غیر خطی بودن سیستم، امروزه که هواپیماهای جنگنده کارایی بالایی در شرایط سخت و مانورهای پیچیده از خود نشان می دهند، مشکل اصلی می باشد. با توجه به آنچه گفته شد لزوم استفاده از شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز حس می شود.

تعداد صفحه :85

قیمت : شش هزار تومان

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

6 فکر می‌کنند “سمینار کارشیناسی ارشد رشته برق:بررسی کاربرد شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *