سمینار کارشناسی ارشد رشته برق – کنترل: کنترل و هدایت موشک های خارج از جو

متن کامل سمینارمقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسي برق گرايش کنترل

کنترل و هدایت موشک های  خارج از جو

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد“M.Sc” مهندسي برق گرايش کنترل

عنوان:

کنترل و هدایت موشک های  خارج از جو

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده:

در اين سمينار، مسئله كنترل و هدايت موشكهاي خارج از جو را بررسي خواهيم كرد . اين فضاپيماها در مسير بازگشت با اغتشاشاتي نظير اغتشاشات اتمسفري مواجه ميگردند كه در طي مسير آنها منجر به خطاي فرود ميگردد. لذا طراحي سيستم كنترل كه بتواند بر اين اغتشاشات فائق آيد ضروري به نظر ميرسد . در اين سمينار سعي بر اين خواهد شد با استفاده از يك سيستم كنترلي اين مسئله حل گردد.

مقدمه:

يكي از مسائل جالب و پيچيده در حوزه هوافضا، مسئله بازگشت به جو است . بسياري از وسائل پرنده پديده ي بازگشت به جو را تجربه نميكنند . مطالعهي اين پديده تنها در خصوص آن دسته از اجسام پرنده موضوعيت دارد كه از جو خارج شده و بازگشت به جو آنها به دلائلي اهميت دارد . به جز شهاب سنگها، موشكهاي بالستيك اولين اجسا مي بودند كه انسان مسئله ورود به جو آنها را تجربه نمود . هرچند تا قبل از سالهاي 1870 در رابطه با موشكها، فعاليتهاي تجربي و تئوريك مختلفي در اقضي نقاط دنيا در جريان بود، اما فعاليتهاي عمده از سال 1914ظاهر گرديد و مشكلات فني تحقق يافتن موشكهاي نيرومند از ميان برداشته شد. خصوصا از آغاز سال 1925 پيشرفتهاي قابل تمجيدي در مطالعه وتحقيق موشكهاي آزمايشي تحت رهبري فون براون در موسسه پرواز فضايي آلمان به دست آمد . طراحي سيستم كنترل بازگشت يكي از اصلي ترين حوزه هاي فناوري پروازهاي فضايي را شكل ميدهد. امروزه RV هاي پيشرفته نيازمند گونهاي از الگوريتمهاي كنترلي بوده كه عملكرد آن را در حضور اغتشاشات، بهينه نموده و منجر به فرود يا اصابت به هدفي مشخص با ارضاي قيودي در مسير پرواز شوند. در ماموريتهاي بازگشت از فضا، اين الگوريتمها با نياز به دوري از خروج مجدد از اتمسفر و بازگشت به فضا، پيچيده تر ميشود. طراحي سيستم كنترل يك RV مصالحه اي بين ويژگي هاي مختلف طراحي سازه اي پرنده و هدف ماموريت بوده، لذا طراح سيستم كنترل RV بايد يك مهندس سيستم قادر به فهم پديده هاي مختلف مرتبط باورود به جو، باشد.

تعداد صفحه :116

قیمت : شش هزار تومان

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *