سمینار ارشد نساجی تکنولوژی: عوامل کلیدی تاثیر گذار در کیفیت پارچه های فاستونی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : عوامل و خواص کلیدی تاثیر گذار در کیفیت پارچه های فاستونی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار براي دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی نساجی- تکنولوژي
عنوان :
عوامل و خواص کلیدي تأثیر گذار در کیفیت پارچه هاي فاستونی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

کیفیت پارچه هاي فاستونی از دیرباز یکی از مسائل مهم محسوب گردیده، به طوري که محققین زیادي در این خصوص به انجام کارهاي پژوهشی پرداخته اند . که در این سمینار به بررسی کارهاي این محققین پرداخته شده است.

عواملی مانند زیردست، خمش و نفوذ پذیري ، ازدیاد طول و مقاومت پارگی ، افتادگی ، مقاومت سایشی، درصد انعکاس و تفاوتهاي رنگی پس از سایش و پرزدانه پارچه بر روي الیاف مصرفی و نوع سیستم ریسندگی و تراکم و ضخامت سطح پارچه و عملیات نمدي شدن تأثیرگذار می باشد . به عبارت دیگر، ساختار نخ به نوبه خود عامل مهم دیگري در تعیین واکنشهاي مکانیکی پارچه می باشد.

مقدمه:

Worsted با کمی تغییر از کلمه Worstead گرفته شده است، که نام دهکده اي در Norfolk کشور انگلستان می باشد. علت اینکه نام دهکده مذکور بر روي پارچه گذاشته شده این است که:

عده اي از کارگران متخصص نساجی که در اوایل قرن چهاردهم میلادي به عنوان پناهنده سیاسی و مذهبی وارد انگلستان شده و در این دهکده سکنی گزیده بودند . اولین متدهاي جدید را براي تولید پارچه هاي بهتر و ظریفتر از آنچه که تا آن موقع در انگلستان تولید می گردید، را ابداع نمودند.

پارچه فاستونی پارچه اي است که از نخهاي تولید شده در سیستم ریسندگی فاستونی تولید می گردد . این سیستم جهت تولید نخها از الیاف کوتاه داراي مراحل عملی اتی بسیار بیشتر در مقایسه با مراحل عملیاتی مورد نیاز براي سیستم ریسندگی نخ پشمی می باشد . در سیستم ریسندگی نخ فاستونی عملیات کشیدن براي تشکیل نخ شامل چندین مرحله کشش الیاف، همراه با عملیات شانه زنی بکار گرفته شده است . این فرایند نخی را تولید می کند که بعد از حذف الیاف کوتاهتر، الیاف به صورت موازي با یکدیگر قرار می گیرند. نخ حاصله داراي یک ظاهر و زیردست صاف و هموار و همچنین استحکام مناسبی می باشد . ریسندگی نخ فاستونی در مقایسه با ریسندگی نخ پشمی از همان میکرون لیف، نخها و پارچه هاي سبک تر و ظریفتري را بوجود می آورند . پشم را می توان با الیاف انتخاب شده ساخت بشر مخلوط نمود و نخی با ویژگیهاي مطلوب راتولید نمود.

تعداد صفحه : 45

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :              [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *