سمینار ارشد نساجی تکنولوژی: اثر تراکم شیارهای غلتک سولو بر کیفیت نخ سولوی تولیدی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : اثر تراکم شیارهای غلتک سولو بر کیفیت نخ سولوی تولیدی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.S.C ” پايان نامه كارشناسي ارشد

مهندسي نساجي – تكنولوژي

عنوان:

اثر تراكم شيارهاي غلتك سولو بر كيفيت نخ سولوي توليدي

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده

يكي از پيشرفت هاي مهم ريسندگي در سيستم رينگ ابداع غلتك سولو مي باشد. ازنظر كيفيت، نخ يك لاي توليدي به اين روش را مي توان بطور يك لا و بدون آهار مستقيماً به عنوان نخ تار در بافندگي استفاده نمود. اين سيستم از غلتك پلاستيكي كوچك با چندين شيار تشكيل شده است كه رشته الياف خارج شده از سيستم كشش را به يك سري زيررشته هاي باريك تقسيم نموده و ساختار نخ چند لا را شبيه سازي مي نمايد.

در اين پروژه اثر تراكم شيارها بر روي برخي از پارامتر هاي نخ حاصله مورد مطالعه قرار گرفت. بدين منظور سه جفت غلتكِ سولو با تراكم شياري مختلف ساخته شد و پارامترهايي از جمله استحكام، ازدياد طول و كار تا حد پارگي، پرز ومقاومت سايشي نخ هاي توليدشده توسط اين غلتك ها از نظر آماري با يكديگر مورد مقايسه قرار گرفت.

بر اساس نتايج آزمايش با كاهش فواصل شيارها از 0/9  به 0/7 و 0/5 ميزان استحكام، كار تا حد پارگي و ازدياد طول نخ ها از نظر آماري افزايش يافت ولي در پرز نخ ها و مقاومت سايشي آن ها تفاوت آماري مشاهده نشد.

فصل اول

مقدمه و تحقيقات انجام شده قبلي

1-1- مقدمه:

نخ به عنوان اصلي ترين جزء سازنده در پارچه هاي بافته شده تأثير بسيار زيادي در خواص مكانيكي، فيزيكي و پوششي پارچه دارد. مطالعه در ساختمان نخ نيز يكي از ابتدايي ترين فاكتورها جهت بررسي و كنترل  خواص نخ بوده، لذا بهبود خواص نخ از هر جهت سبب افزايش كيفيت محصول نهايي خواهد شد.

به غير از مشكلات فني ماشين رينگ كه باعث كاهش سرعت توليد و بالا بودن هزينه ريسندگي در اين ماشين شده است، ديگر مزاياي آن باعث گرديده كه همچنان نخ رينگ به عنوان محصول مرجع قرار داشته و نخ سيستم هاي ريسندگي ديگر با آن مقايسه گردند.

در اين ماشين رشته كشش ديده پس از خروج از نيپ جفت غلتك توليد، بلافاصله در معرض تاب قرار مي گيرد. حضور نيروي تاب در نخ و خروج لايه باريك الياف كشش ديده منطقه اي به شكل مثلث بوجود مي آورد كه الياف بايد از اين محدوده و مسير عبور كنند و د رنهايت با اتحاد الياف در نقطه تاب، نخ شكل مي گيرد. اين مثلث با خود ويژگي هايي دارد كه در ساختار و كيفيت نخ توليدي بسيار موثر است.

الياف به محض خروج ازمنطقه كشش با دو نيرو مواجه مي شوند، نيروي كشش كه آن ها را به طرف پايين مي كشد (تنش ريسندگي) و ديگري نيرويي كه آنها رابه انسجام و گرد هم جمع شدن وادار مي كند (نيروي تاب). اين پديده باعث مي شود تا ليافي كه در دو ضلع مثلث قراردارند (C,A) (شکل 1-1) تحت بيشترين كشش قرار گيرند. الياف مرزي (منتهي اليه دو گوشه مثلث) سعي برگريز از صحنه توليد دارند در نتيجه هميشه بخش اندكي از الياف به عنوان ضايعات از دو جانب مثلث از صحنه توليد خارج شده و مشكلات زيادي كه حداقل آن پارگي نخ است ايجادمي شود بخش ديگري ازالياف كه شانس گريز پيدا نمي كنند در سطح نخ قرار گرفته، لايه بيروني نخ راتشكيل مي دهند و در ساختمان نخ نقش موثري باز ي نمي كنند. در شكل (2-1) تصويري از نخ رينگ كه در آن وضعيت الياف لايه بيروني نخ به خوبي نشان داده شده ملاحظه مي گردد. الياف فوق با حداقل درگيري در سطح نخ ظاهر شده اند و در تأمين استحكام نخ مفيد واقع نمي شوند.

جهت محدود كردن ضايعات الياف فراري لازم است تاعرض مثلث تاب كم شود. اين عمل در ماشين هاي رينگ متداول با قرار دادن كندانسور قبل از رسيدن الياف به غلتك توليد (شکل 3-1) صورت می گیرد.

تعداد صفحه : 96

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :              [email protected]

4 فکر می‌کنند “سمینار ارشد نساجی تکنولوژی: اثر تراکم شیارهای غلتک سولو بر کیفیت نخ سولوی تولیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *