سمینار ارشد مهندسی نساجی علوم الیاف: بررسی نفوذپذیری کالای نساجی در مقابل هوا

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : بررسی نفوذپذیری کالای نساجی در مقابل هوا و روش های برآورد آن

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي نساجي – شيمي نساجي و علوم الياف

عنوان:

بررسي نفوذپذيري كالاي نساجي در مقابل هوا و روش هاي برآورد آن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده:

نفوذ پذيري هوا در يك كالاي نساجي همواره به عنوان يك پارامتر مهم مورد بحث مي باشد كه بررسي آن و در نهايت بافت پارچه بر اساس تاثيراتي كه دميدن هوا بر روي آن مي گذارد سبب توليد كالايي مي شود كه بتواند بيشترين راحتي و راندمان را از اين ديدگاه داشته باشد. در اين سمينار سعي شده است تا ابتدا مفهوم نفوذ پذيري و تعاريف وابسته به آن بيان گردد و همچنين شرايط استاندارد جهت اندازه گيري اين پديده معرفي شود.

يك روش محاسباتي عددي جهت بدست آوردن نفوذپذيري كالا در مقابل هوا به همراه مدلهاي سه بعدي در فصل دوم معرفي مي شود و در واقع اثرات هواي دميده شده به بافت پارچه از ديدگاه هاي مختلف بررسي خواهد شد.

همچنين تخلخل و نفوذپذيري به طور مفصل در پارچه هاي دو لايه بررسي خواهد شد و در نهايت نگاه مختصري به يكي از مطرح ترين دستگاه هاي سنجش نفوذپذيري هوا يعني دستگاه فرزير خواهد شد.

مقدمه

هر نوع البسه و كلا كالايي كه در صنعت نساجي و صنايع وابسته به آن ساخته مي شود داراي يك نفوذپذيري براي مواد مختلف مي باشد مثل آب، انواع مايعات و محلولها، هوا گرد و غبار كه نفوذ يا عدم نفوذ اين مواد از آن مي تواند بسته به نوع كاربرد آن مهم باشد.

نفوذ يا عدم نفوذ هوا به كالا از مهمترين آنها مي باشد به عنوان مثال در چترهاي نجات كمترين نفوذ هوا باعث حصول بيشترين راندمان در پايين آمدن چترباز مي شود، در بادگير ورزشي ميزان نفوذ هوا بايد به گونه اي باشد كه علاوه بر عدم نفوذ باد به داخل آن همچنين از گرم شدن بيش از حد استفاده كننده از آن جلوگيري كند پس بايد مقداري هم هوا را عبور دهد. بنابراين ملاحظه مي شود كه نفوذپذيري هوا به كالا مستلزم بررسي هاي مختلفي مي باشد كه در اين سمينار به آن پرداخته خواهد شد.

فصل اول: کلیات

1-1- هدف

هدف از اين سمينار تعريف كردن مفهوم نفوذپذيري هوا به يك كالاي نساجي و ارائه روش يا روشهايي جهت برآورد آن مي باشد. بدست آوردن اين نفوذپذيري به عنوان مثال در يك بادگير ورزشي باعث مي شود كه سازنده اين منسوج بتواند با مقايسه نفوذپذيري هوا در كالاي خود با استانداردهاي موجود راحتي و راندمان مناسب را براي منسوجي كه مي خواهد توليد كند، بوجود آورد. به عنوان مثال ميزان نفوذ هواي تازه به داخل منسوج و يا بالعكس مي تواند باعث تنظيم دماي بدن استفاده كننده از آن لباس شود و آن را در محدوده ايده آل نگاه دارد.

2-1- تعاریف

نفوذپذيري

سرعت جرياني از هواست كه تحت شرايط مشخص بطور عمودي از ميان آزمونه مي گذرد و اين شرايط عبارت است از سطح آزمونه، افت فشار و زمان.

درجه عبور هوا:

عبارت است از سرعت عبور هوا از پارچه كه در اثر ايجاد اختلاف فشار هوا در دو طرف پارچه بوجود مي آيد.

واحد سنجش عبور هوا

الف- واحد سنجش عبور هوا در سيستم متريك عبارت است از مقدار سانتيمتر مكعب هوايي كه در اثر ايجاد اختلاف فشار هوا در دو طرف پارچه در مدت يك ثانيه از يك سانتيمتر مربع پارچه عبور نمايد.

ب- واحد سنجش عبور هوا در سيستم انگليسي عبارت است از مقدار فوت مكعب هوايي كه از يك فوت مربع پارچه در مدت يك دقيقه در اثر اختلاف فشار هواي معين موجود در دو طرف عبور نمايد.

تعداد صفحه : 60

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :              serderehi@gmail.com

82 فکر می‌کنند “سمینار ارشد مهندسی نساجی علوم الیاف: بررسی نفوذپذیری کالای نساجی در مقابل هوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *