متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : تاثیرات نوع بافت و خصوصیات نخ بر روی خواص پیچشی و خمشی و تغییرات پارچه های حلقوی پودی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تکنولوژی نساجی

عنوان:

تاثیرات نوع بافت و خصوصیات نخ بر روی خواص پیچشی، خمشی و تغییرات پارچه های حلقوی پودی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده

این کار خلاصه ای از تحقیقات چندین محقق در مورد ویژگیهای خمشی، برشی، پیچشی و دفرمه شدن پارچه های حلقوی می باشد که در مورد تاثیرعوامل مختلف روی آنها بحث می کند. در این کار به مکانیزم ها ومدل های مختلفی که بوسیله محققان متفاوت برای رسیدن به نتایج مفیدی در ارتباط با این عوامل در پارچه های حلقوی ارائه گردیده است، اشاره شده است.

در خلال کاربرد پارچه دائما بوسیله انواع تغییر شکلها مانند خمش، کشش و پیچش تحت فشار قرار می گیرد و خصوصیات پارچه مانند وضع ظاهری، افتادگی، زیردست و غیره به این عوامل بستگی دارند، در اثرات خمشی پارمترهایی مانند سختی خمش و هیسترزیس خمش و در اثرات پیچشی پارامترهایی چون علت پیچش و نوع آن نوع بافت، نوع نخ، نمره و تاب آن، نوع ریسندگی و غیره بررسی می شوند.

همچنین در مورد اثرات مشخصه های ساختاری از قبیل فاکتور پوشانندگی، فاکتور سفتی، وزن، ضخامت پارچه و تاثیر عملیات استراحت، تکمیل و نمدی کردن روی مقادیر پارمت رهای خمش و پیچش پارچه های مختلفی که مورد آزمایش قرار گرفته اند، بحث شده است.

مقدمه

پارچه های یکرو سیلندر بطور گسترده در لباس های کشباف استفاده می شو ند و علت برخی مشکلات بخاطر نامتعادل بودن ساختمان آنهاست. این عدم تعادل بیشتر به خاطر کجی حلقه ها است که بر روی تمام پارچه تاثیر گذاشته و مشکلات کیفی بزرگی را در محصول ایجاد می نماید. مانند جابجایی ردیف های کناری پارچه که سبب مشکل کیفی مهم ی در سطح پارچه می شود. در این پارچه ها عموما ردیف ها نسبت به رج ها آن گونه که مورد نیاز است عمود نبوده، بلکه نسبت به چپ و راست (بسته به جهت تاب نخ) مورب می شوند . این مشکل اغلب در عملیات تکمیل تصحیح شده و برطرف می گردد. عملیات تثبیت معمولا با استفاده از رزین ها، حرارت، بخار و یا مرسریزه کردن بسته به نوع پارچه انجام می شود. اما این عملیات نیز اغلب بسیار پایدار نبوده و پس از عملیات شستشو، ردیف ها مجددا به حالت اریب در می آیند.

بررسی رفتار مکانیکی پارچه ها خیلی مهم می باشد چون خواص و عملکرد زیبایی مستقیماً به خواص مکانیکی از جمله خواص کششی، خمشی و برشی آنها ارتباط دارد.

در طی استفاده پارچه همیشه با این نوع تغییرات تحت فشار بوده است. خواص پارچه از جمله افتادگی، زیر دست و شل و سفت بودن پارچه تحت تأثیر ویژگی های خمش و برش آن می باشد. بنابراین این تحقیق درک بهتری از رفتار خمشی و برشی پارچه کشباف را نشان می دهد. عوامل متعددی مانند سختی، نوع استراحت و جهت خمش و برش در واکنش پارچه به تغییر شکل موثر می باشند. نتایج نشان می دهد که افزایش عامل سختی و استراحت پارچه کلاً منجر به افزایش استحکام پارچه در مقابل تغییرات خمشی و برشی پارچه می شود.

فصل اول: کلیات

تعاریف خمش، پیچش و تاریخچه ی مطالعات آن در نساجی

1-1- تعاریف خمش و پیچش

خمش یکی از خصوصیات مکانیکی اجسام است که در اثر اعمال لنگر خمشی در جسم ایجاد شده و سطح خارجی جسم (لیف) کشیده و سطح داخلی آن فشرده می شود و در سطح مقطع آن تنش ایجاد می گردد.
بسته به نوع اعمال خمش در عضو وشکل سطح مقطع جسم، خمش به دو دسته تقسیم می شود.
خمش ساده یا تک محوری
خمش مرکب یا چند محوری
توضیحاتی که در اینجا ارایه می گردد به خمش خالص (تک محوره) و تاثیر ان بر اعصای منشوری مربوط می باشد.
یک عضو منشوری عضویست که سطح مقطع ان در تمام طولش ثابت بوده و در هر مقطع دلخواه از ان یک سطح مقطع مشخص داشته باشد.

تعداد صفحه : 82

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :              info@elmyar.net

پایان نامه ها

 

مطالب مشابه را هم ببینید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد :مدلسازی ارتباط پارامترهای تنظیمی روی خواص مکانیکی و دینامیکی فرش اکریلیک

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : هنر گرایش : تکنولوژی نساجی  عنوان :  مدلسازی ارتباط پارامترهای تنظیمی روی خواص مکانیکی و دینامیکی فرش اکریلیک مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی Read more…

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد : بررسی خواص کالای پنبه ای اصلاح سطح شده با کرونا توسط نرم کننده های نانو سیلیکونی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : نساجی گرایش : شیمی نساجی و علوم الیاف عنوان :  بررسی خواص کالای پنبه ای اصلاح سطح شده با کرونا توسط نرم کننده های نانو سیلیکونی مطالب Read more…

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد: ایجاد نانوزبری بر سطوح منسوجات و بررسی اثرات حاصل از آن

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : مهندسی نساجی  عنوان : ایجاد نانوزبری بر سطوح منسوجات و بررسی اثرات حاصل از آن مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه کارشناسی ارشد رشته نساجی : Read more…