متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : بررسی ریزساختار الیاف PP با سطوح مقطع مختلف و تأثیر آن در خصوصیات مکانیکی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” پایانامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

بررسی ریز ساختار الیاف PP با سطوح مقطع مختلف و تأثیر آن در خصوصیات مکانیکی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده

یکی از عواملی که در تعیین مقاومت پیچشی و خمشی الیاف نقش مهمی ایفا میکند، شکل سطح مقطع می باشد. در این پروژه ارتباط بین شکل سطح مقطع با میزان آریش یافتگی و تأثیر آن در مقاومت پیچشی و خمشی، برای سه نمونه از الیاف Poly propylene با اشکال سطح مقطع Hollow Trilobal و Trilobal و Octalobal بررسی شد. برای اندازه گیری مقاومت پیچشی، دستگاهی نوین طراحی گردید. همچنین دستگاه دیگری برای مقایسه مقاومت خمشی نمونه ها طراحی شد. تست مقاومت پیچشی برای هر کدام از نمونه ها پنج بار تکرار شد و مقدار سختی پیچش برای هر کدام از نمونه ها تعیین گردید. همچنین آزمون دانکن در سطح معنی دار 0/05 بر روی جوابها اعمال شد، و با توجه به این که در میزان کریستالها تفاوت چندانی وجود نداشت، اما نمونه با سطح مقطع Hollow Trilobal دارای مقاومت پیچشی و خمشی بیشتری از دو نمونه دیگر بود.

مقدمه

جهت بررسی مقاومت یک نمونه در برابر نیرو های مختلف، ابتدا باید تاثیر این نیروها از لحاظ تئوری بر روی نمونه مورد نظر بررسی شود، تا مشخص شود از لحاظ تئوری مقاومت یک نمونه در برابر نیروهای اعمالی به چه پارامترهایی وابسته است. سپس این نتایج را با نتایج بدست آمده از مراحل عملی مقایسه می کنیم. به این ترتیب می توانیم درک درستی از مقاومت لیف در برابر نیروهای مختلف داشته باشیم و بر طبق آن یک نتیجه کلی ارائه دهیم.

به همین دلیل سعی شده است در فصل اول ابتدا به بررسی تاثیر نیروهای خمشی و پیچشی بر روی الیاف و سپس در فصل دوم به معرفی دستگاه هایی که توسط آن مقاومت خمشی و پیچشی سنجیده شده اند پرداخته شود.

همچنین به دلیل این که نیروهای برشی و کششی باعث ایجاد تنش برشی و تنش کششی در مصالح می شوند و تنش فقط مقدار نیرو را بر روی یک سطح نشان میدهد و به شکل هندسی سطح وابسته نمی باشد، میتوانیم بیان کنیم که از لحاظ تئوری دو نمونه از یک جنس و با داشتن مساحت سطح مقطع یکسان (بدون در نظر گرفتن شکل سطح مقطع) باید داری استحکام کششی و برشی یکسان باشند. به همین دلیل در این پروژه به بررسی تاثیر نیروهای خمشی و پیچشی بر روی الیاف مورد آزمایش پرداخته شده است.

فصل اول:

کلیات

هدف

یک لیف از زمانی که تولید میشود تا زمانی که به مصرف میرسد و همچنین در زمان مصرف، نیروهای زیادی از قبیل نیروهای کششی، برشی و همچنین نیروهای خمشی و پیچشی به آن وارد میشود. هدف ما در این پروژه مقایسه بررسی تأثیر شکل سطح مقطع (فاکتور شکل) بر روی مقاومت خمشی و پیچشی لیف p.p با سه سطح مقطع Hollow Trilobal و Trilobal و Octalobal می باشد.

اما سوال اینجاست که آیا میتوان در هنگام تولید الیاف مصنوعی، سور اخهای اسپینرت را طوری طراحی کرد که در عین ثابت بودن سطح مقطع وفقط با تغییر شکل سوراخهای اسپینرت به مقاومت خمشی وپیچشی بیشتری در الیاف تولید شده دست یافت؟

پیشینه تحقیق

Morton در سال 1947 و 1949 بر روی مقاومت پیچشی الیاف تحقیق کرد و دستگاهی را برای اندازه گیری سختی پیچش یک لیف طراحی کرد. در سال 1950 Carlene ارتباط بین سختی خمش لیف و نخ را بررسی نمود و روشی را برای اندازه گیری سختی خمش ارائه کرد.

Mredith نیز در سال 1954 روشی برای بدست آوردن سختی پیچش یک لیف ارائه کرد و همچنین چون سختی پیچش کمیتی است که به شکل سطح مقطع وابسته است، Mredith برای اشکال مختلف عددی را به عنوان فاکتور شکل معرفی کرد. فاکتور شکل برای پیچش، برابر است با نسبت “ممان اینرسی قطبی” سطحی به هر شکل دلخواه و به مساحت A (مساحت مشخص)، به ممان اینرسی قطبی دایره ای به همان مساحت A می باشد. پس Mredith مقدار آن را برای دایره 1 تعریف کرد. سپس، از فاکتور شکل در فرمول سختی پیچش استفاده کرد و نتایج ارزنده ای را ارائه نمود. Chapman نیز در سال 1971 و 1973 دستگاهی را برای محاسبه مقاومت خمشی و پیچشی یک لیف ارائه نمود و همچنین خصوصیات تنش – کرنش خمشی یک فیلامنت را بررسی کرد.

تعداد صفحه : 67

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :              info@elmyar.net

پایان نامه ها

 

مطالب مشابه را هم ببینید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد :مدلسازی ارتباط پارامترهای تنظیمی روی خواص مکانیکی و دینامیکی فرش اکریلیک

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : هنر گرایش : تکنولوژی نساجی  عنوان :  مدلسازی ارتباط پارامترهای تنظیمی روی خواص مکانیکی و دینامیکی فرش اکریلیک مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی Read more…

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد : بررسی خواص کالای پنبه ای اصلاح سطح شده با کرونا توسط نرم کننده های نانو سیلیکونی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : نساجی گرایش : شیمی نساجی و علوم الیاف عنوان :  بررسی خواص کالای پنبه ای اصلاح سطح شده با کرونا توسط نرم کننده های نانو سیلیکونی مطالب Read more…

مهندسی نساجی

دانلود پایان نامه ارشد: ایجاد نانوزبری بر سطوح منسوجات و بررسی اثرات حاصل از آن

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته : مهندسی نساجی  عنوان : ایجاد نانوزبری بر سطوح منسوجات و بررسی اثرات حاصل از آن مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه ارشد مهندسی نساجی: بررسی تأثیر Read more…