سمینار ارشد مهندسی برق کنترل: بررسی سیستم های کنترلی با قابلیت پیکربندی مجدد

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : بررسی سیستم های کنترلی با قابلیت پیکربندی مجدد

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصيلات تکميلی
“M.Sc” سمينار برای دريافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسي برق – کنترل
عنوان :
بررسی سيستمهای کنترلی با قابليت پيکربندی مجدد

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکيده
در اين تحقيق، سيستم های کنترلی با قابليت پيکربندی مجدد بررسی شده است. اين سيستم ها به عنوان سيستم های کنترل مقاوم خطا و سيستم های با قابليت ساختاربندی مجدد نيز شناخته شده اند.
سيستم هاي تکنولوژي مدرن براي رويارويي با نيازهاي عملکردي افزاينده ،به سيستم هاي کنترل پيچيده نياز دارند . براي چنين سيستم هايي ، توالي هايی از خطاهای اجزاي سيستم مي تواند فاجعه آميز باشد . قابليت اعتماد در چنين سيستم هايي با تضمين اين که خطايي رخ نخواهد داد ،افزايش خواهد يافت ،ولي به هر حال، اين هدف غير واقعي و اغلب غير قابل دستيابي است چون خطاها نه فقط به خاطر کهنگي و فرسودگي اجزاي سيستم رخ مي دهند،بلکه به خاطر خطاهاي انساني در ارتباط با نصب و نگهداري نيز ايجاد مي شوند. بنابراين طراحي سيستم هاي کنترلي که بتوانند در مقابل خطاهاي ممکن مقاوم باشند جهت افزايش قابليت اعتماد ودردسترس بودن اين سيستم ها ،لازم است . اين نوع از سيستم هاي کنترل به عنوان سيستم هاي کنترل مقاوم خطا شناخته شده است.

ابتدا يک سيستم کنترل با قابليت پيکربندی مجدد تعريف شده و دسته بندی چنينی سيستمهای کنترلی و بررسی جنبه های کلی مربوطه ارائه شده است. سپس تشخيص و شناسايی خطا به عنوان يک بخش مهم در چنين سيستم هايی از نظر رياضی بررسی شده است. يک روش مدلسازی چنين سيستم هايی توسط پارامترهای مارکوف در ادامه ارائه شده که مدلسازی ساختار سيستم خطادار و تحليل آن را در اين حالت نشان می دهد. سپس جنبه های مهمی که در تحليل و طراحی سيستم FTCS بايد در نظر گرفته شود ارائه می شود و در هر حالت مسئله با يک مثال بررسی شده است.

در نهايت چند روش کنترلی که بيشتر در طراحی چنين سيستمی استفاده شده است ارائه می شود و برای هر روش يک مثال بررسی و ارائه شده است.
در پايان نتيجه گيری از اين تحقيق ارائه شده است.

مقدمه
سيستم هاي تکنولوژي مدرن براي رويارويي با نيازهاي عملکردي افزاينده ،به سيستم هاي کنترل پيچيده نياز دارند . براي چنين سيستم هايي ، توالي هايی از خطاهای اجزاي سيستم مي تواند فاجعه آميز باشد . قابليت اعتماد در چنين سيستم هايي با تضمين اين که خطايي رخ نخواهد داد ،افزايش خواهد يافت ،ولي به هر حال، اين هدف غير واقعي و اغلب غير قابل دستيابي است چون خطاها نه فقط به خاطر کهنگي و فرسودگي اجزاي سيستم رخ مي دهند،بلکه به خاطر خطاهاي انساني در ارتباط با نصب و نگهداري نيز ايجاد مي
شوند. بنابراين طراحي سيستم هاي کنترلي که بتوانند در مقابل خطاهاي ممکن مقاوم باشند جهت افزايش قابليت اعتماد و در دسترس بودن اين سيستم ها ،لازم است . اين نوع از سيستم هاي کنترل به عنوان سيستم هاي کنترل مقاوم خطا شناخته شده است.

در طول سه دهه گذشته، تقاضای روبه رشدی برای قابليت اعتماد، ماندگاری و قابليت نگهداری در سيستم ديناميک، تحقيقات را در زمينه تشخيص خطا و عيب يابی ايجاد کرده است. چنين تلاش هايی منجر به پيشرفت بسياری از روش های FDD شده است. همزمان با آن، تحقيق روی سيستم های کنترلی مقاوم خطا (FTCS) و با قابليت پيکر بندی مجدد افزايش يافته که تحقيقات اوليه روی کنترل ساختار بندی مجدد و سيستم های کنترلی پرواز خود تعمير در اوايل 1980 شروع شد. به هر حال، در مقايسه با FDD، کتابهای بسيار کمی روی موضوع FTCS منتشر شده اند. اگر چه تحقيقات انفرادی گسترده ای روی FTCS  انجام شده است، مفاهيم سيستماتيک، روش های طراحی و حتی اصطلاح شناسی آن هنوز استاندارد گذاری نشده است. به علاوه، بنا به دلايل تاريخی، عمده تحقيقات روی FDD و کنترل پيکر بندی مجدد/ ساختار بندی مجدد مستقل انجام شده است.

بسياری از روش های FDD به عنوان يک ابزار عيب يابی يا مانيتورينگ و نه به عنوان يک بخش از FTCS  گسترش يافته است. واضح است که برخی از روش های FDD موجود، نياز ساختار بندی مجدد کنترل کننده را ممکن است برآورده نکند. از سوی ديگر بسياری از کنترل های پيکربندی مجدد با فرض اطلاعات کامل از FDD طراحی شده است. عکس العمل بين FDD و FTCS و طراحی مجتمع اين دو برای کاربردهای روی خط زمان حقيقی اهميت بسياری دارد. يک نتيجه نادرست يا با تأخير فراوان از FDD، ممکن است باعث تلفات در عملکرد سيستم و حتی ناپايداری کل سيستم شود. يک کنترل کننده نامناسب نيز بر اساس اطلاعات نادرست از FDD، منجر به عملکرد ضعيف و حتی ناپايداری کل سيستم می شود.

تعداد صفحه : 113

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *