سمینار ارشد رشته برق مخابرات: طراحی گیرنده دیجیتال یک رادار ردگیر تک پالس

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : طراحی گیرنده دیجیتال یک رادار ردگیر تک پالس

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصيلات تكميلي
“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد
مهندسي برق – مخابرات
عنوان :
طراحي گيرنده ي ديجيتال يك رادار ردگير تك پالس

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده:
رادارهاي ردگير در سناريوي دفاعي پدافند هوايي نقشي كليدي بر عهده دارند. روشهاي مختلفي براي ردگيري اهداف مهاجم وجود دارد كه از ميان آنها روش تكپالس به علت دقت بالا، استخراج اطلاعات مكاني هدف به وسيله ي يك پالس واحد و برخي ويژگيهاي منحصر به فرد ديگر، به طور خاص مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.
از طرف ديگر، گيرندههاي ديجيتال كه با نمونهبرداري از ميان سيگنال دريافتي آنتن و پردازش نمونه ها، آشكارسازي را انجام ميدهند، به خاطر مزاياي خاص مدارهاي ديجيتال بر آنالوگ، مانند دقت و پايداري بالا، عدم تغيير پارامترها در اثر شرايط محيطي، انعطاف پذيري و حجم و وزن كمتر و …، به سرعت در حال جايگزيني گيرنده هاي آنالوگ ميباشد. در اين پروژه، طراحي يك گيرنده ي ديجيتال براي يك رادار ردگير تكپالس كه از سيگنال IF نمونه برداري ميكند، مورد بررسي قرار ميگيرد و پارامترهاي لازم براي ردگيري را استخراج ميشود.

مقدمه:
اهميت رادار ردگير در سيستمهاي دفاعي و نيز در كاربردهاي فراوان غيرنظامي امروزه بر كسي پوشيده نيست. رادارهاي ردگير با استخراج پيوسته دقيق مكان هدف، امكان تعيين خط سير هدف، سرعت آن و پي شبيني مكان بعدي آن را نيز فراهم مي كنند.

از ميان روشهاي ردگيري راداري، روش تكپالس به دليل قابليت ويژه كه در متن اين رساله تفصيل بحث شد هاند و از همه مهمتر دقت بالاي ردگيري، جايگزين روشهاي ديگر گرديده است و تقريباً همه ي سيستمهاي ردگيري راداري جديد مجهز به اين تكنيك مي باشند.

اين رادارها در زمان گذشته به طور كامل با قطعات آنالوگ ساخته مي شده اند. با پيشرفت فن آوري مدارهاي ديجيتال خصوصاً ورود مبدل هاي آنالوگ به ديجيتال سريع و دقيق و نيز پردازشگرهاي سيگنال ديجيتال بلادرنگ و پيشرفت تئوري پردازش ديجيتال، رويكرد به سيستمهاي ديجيتال به ويژه پردازشگرهاي ديجيتال روزافزون شده است. دليل عمدهي اين امر، دقت، پايداري، انعطاف پذيري و ساختار فشردهي مدارهاي ديجيتال در مقايسه با مدارهاي آنالوگ مي باشد.

در اين رساله، يك رادار ردگير تكپالس با پارامترهاي واقعي توصيف شده و سپس يك گيرنده ي ديجيتال با نمونه برداري از سيگنال دريافتي در مرحله ي فركانس مياني و پردازش نمونه ها، طراحي گرديده است.
اين رساله شامل چهار فصل مي باشد. در فصل اول، سيستمهاي راداري به طور كلي معرفي شده اند و طرز كار يك رادار عمومي توضيح داده شده است.
در فصل دوم، انواع روشهاي ردگيري به ترتيب تكامل توضيح داده شده و طرز كار هر سيستم و مزايا و معايب آن مشخص گرديده است.

در فصل سوم، روش ردگيري تكپالس به عنوان روش برتر توصيف شده و گيرنده ي آن و انواع مختلف پردازشگرهاي آن بررسي گرديده و در نهايت يك روش براي پردازش سيگنالهاي ديجيتال انتخاب شده است.

در فصل چهارم روش طراحي يك گيرنده ي ديجيتال و بلوك هاي قبل از مبدل آنالوگ به ديجيتال، مانند تقويت كننده، فيلتر و AGC، توضيح داده شده و با توجه به ويژگي هاي سيگنال IF، تعداد بيت، فركانس نمونه برداري و ساير پارامترهاي مبدل انتخاب گرديده است. در ضمن روش پردازش سيگنال به منظور استخراج پارامترهاي لازم براي ردگيري بحث شده است.
انجام اين پروژه گرچه با تلاش فراوان و در مدت زمان نسبتاً زياد و با مطالعات گسترده اي انجام گرفته، اما قطعاً داراي نقايص و محدوديت هايي است و مي توان آن را به عنوان قدم اول از يك راه طولاني تلقي نمود. به اميد گام هاي آينده و آينده اي درخشان براي كشور اسلامي مان.

تعداد صفحه : 97

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

3 فکر می‌کنند “سمینار ارشد رشته برق مخابرات: طراحی گیرنده دیجیتال یک رادار ردگیر تک پالس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *