سمینار ارشد رشته برق مخابرات: شبیه سازی بخش رادیوئی سیستم انتقال بی سیم

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : شبیه سازی بخش رادیوئی سیستم انتقال بی سیم برد کوتاه

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصيلات تکميلي
“M.SC” پايان نامه برای دريافت درجه كارشناسی ارشد
مهندسی برق – مخابرات
عنوان :
شبيه سازي بخش راديوئي سيستم انتقال بي سيم برد كوتاه / استاندارد BLUETOOTH

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده:

روند صعودي توليد تجهيزات مبتني بر استاندارد Bluetooth در سالهاي اخير، اين تكنيك را بعنوان يك تكنيك كارآمد در طراحي و ساخت تجهيزات الكترونيكي و مخابراتي تبديل نموده است. بدون ترديد بخش راديويي يك سيستم ارتباطي جزء ضروري و اجتناب ناپذير آن است. در اين مقاله طراحي و شبيه سازي فرستنده / گيرنده با توان خروجی 1، 2/5، 100 میلی وات مبتنی بر استاندارد Bluetooth ارائه می گردد.

مقدمه:
جذابيت هاي خاص ارتباطات بدون سيم و مزاياي حاصل از آن شركتهاي مطرح دنيا را بر آن داشت تا در اواخر قرن بيستم ميلادي ضمن تشكيل گروه كاري موسوم به BSIG استانداردي را تحت عنوان Bluetooth تدوين نمايند كه در آن ضوابط و شرائط انتقال داده در برد كوتاه تعريف و در محدوده فركانسي ISM تبيين شده است .افزايش تمايل ساير شركتهاي مرتبط براي عضويت در گروه BSIG از يك سو و روند صعودي توليد تجهيزات مبتني بر اين استاندارد، Bluetooth  را در فرصت زماني بسيار كوتاه بعنوان يك تكنيك كارآمد در طراحي و ساخت تجهيزات الكترونيكي و مخابراتي تبديل نمود.اين موفقيت چشمگير انگيزه كارشناسان و اساتيد صنعت الكترونيك و مخابرات را بيش از پيش براي تحقيق ، تفحص و بكارگيري اين تكنيك افزايش داد كه متخصصين كشور ما نيز از اين قاعده مستثني نبودند.از آنجا كه يكي از بخشهاي ضروري و اجتناب ناپذير يك سيستم ارتباطي ، بخش راديوئي (RF) آن مي باشد ،طراحي و شبيه سازي فرستنده / گيرنده مبتني بر استاندارد Bluetooth در اين پايان انجام پذيرفته است.

در فصل هاي مختلف گزارش تقديم شده در ابتدا فناوري Bluetooth و استاندارد بخش RF معرفي و تشريح مي شود. پس از آن در فصل ديگر چند مدار مجتمع مشابه مورد بررسي و آناليز قرار مي گيرد.سپس مدار پيشنهادي تشريح و ضمن معرفي اجزاء آن، نتايج شبيه سازي گزارش مي شود.

فصل اول: کليات

1-1- هدف

هدف از انجام اين پروژه،شبيه سازي بخش راديوئي سيستم انتقال بي سيم برد کوتاه مبتني براستاندارد زمی باشد.

2-1- پیشینه تحقیق

با توجه به زمان انجام پروژه و تازگي موضوع در سطح دانشگاه هاي کشور،پروژه هاي تحقيقاتي در اين زمينه تعريف و انجام نپذيرفته بود. وليکن با توجه به جذابيت هاي اين فناوري جديد در بازارهاي مختلف از جمله ايران و توجه شرکت هاي مخابراتي – تحقيقاتي به اين پديده،موضوع پايان نامه به عنوان يک موضوع جديد تعريف و تصويب گرديد.

3-1- روش کار و تحقیق

در فصل دوم تحت عنوان “آشنائي با فناوري Bluetooth و استاندارد بخش RF آن” به بررسي جامع اطلاعات و شرائط تعيين شده در استاندارد تعيين شده مي پردازيم . اهم مطالبي كه در اين فصل خواهند آمد عبارتند از : معرفي Bluetooth، باندهاي فركانسي  B.T، مدولاسيون و محافظت در برابر خطا ، مشخصات فرستنده و گيرنده ، مكانيزم هاي مختلف انتقال ، پروتكل ها و پروفيل ها و فناوريهاي رقيب B.T. سپس در فصل سوم ، سعي گرديده با الگو برداري از چند مدار مجتمع موجود،ايده اي در خصوص فرستنده / گيرنده سيستم انتقال داده در برد كوتاه حاصل گردد كه بدين منظور به معرفي و تشريح سه مدار مجتمع ساخته شده توسط شركتهاي Atmel، OKI، Ericsson خواهیم پرداخت.

پس از آشنائي با چند مدار مجمتمع ساخته شده و اشراف بر بلوك دياگرام آنها،در فصل چهارم فرستنده / گيرنده مورد نظر طراحي و نتايج شبيه سازي كه توسط نرم افزار senerade حاصل شده ، ارائه مي گردند . لازم است توان خروجي فرستنده براي 1mV، 2/5mV و 100mV تنظيم گردد.

تعداد صفحه : 140

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

185 فکر می‌کنند “سمینار ارشد رشته برق مخابرات: شبیه سازی بخش رادیوئی سیستم انتقال بی سیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *