سمینار ارشد برق قدرت: طراحی بازار حراج خدمات جانبی در سیستم های تجدید ساختار یافته

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : طراحی بازار حراج خدمات جانبی در سیستم های تجدید ساختار یافته قدرت

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصيلات تكميلي
“M.SC” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد
مهندسي برق – قدرت
عنوان :
طراحي بازارحراج خدمات جانبي در سيستم هاي تجديد ساختار يافته قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده
بطور كلي خدمات جانبي خدماتي هستند كه علاوه بر انرژي براي بهره برداري مطمئن از شبكه برق لازم است بهره برداري مطمئن سيستم قدرت به در دسترس بودن ذخيره ها توسط واحدهاي توليد نيازمند است ، تا بئين وسيله پيشامدهاي توليد و انتقال پوشش داده شود . بطور كل ذخيره ها توسط واحدهاي توليد در بعضي از موارد تأمين مي شوند . هنگامي كه توسط واحدهاي توليدي مهيا مي شوند. مقدار ذخيره اي كه استفاده مي شود به ميزان و همچنين به ظرفيت واحد و مقدار خروجي بستگي دارد.  خدمات جانبي و انرژي در بازار رقابتي مستقل هستند و مي توانند جداگانه توسط بازارهاي مختلف مهيا شوند . از آنجا كه منابع مشابه هم زمان به بازارهاي مختلفي پيشنهاد مي شوند بازارهاي مختلف ممكن است بر يكديگر اثر متقابل بگذارند . يك شبيه ساز بازار قدرت ابزار قابل امكان براي مطالعه عملكرد بازارهاي مختلف است كه اين امر با مطالعات بازارهاي مختلف است كه اين امر با مطالعات بازارهاي شبيه ساز انجام مي شود .

مقدمه
از آنجايي كه صنعت برق به سمت رقابتي شدن كامل حركت مي كند ، خدمات گوناگوني كه قبلاً توسط شركتهاي برق ارائه مي شد ، اكنون به صورت مجزا ارائه مي شود . عمده توجه به پيشرفت ISO، بر روي ساختار بازار به منظور انتقال برق و انرژي و همچنين بر بازار ارائه خدمات جانبي كه به سوي بحراني تر شدن پيش مي رود ، معطوف شده است . خدمات جانبي به طور عمده به خدماتي گفته مي شود كه علاوه بر انرژي براي بهره برداري مطمئن شبكه برق لازم است . بهره برداري مطمئن سيستم قدرت به در دسترس بودن ذخيره هاي توليد نيازمند است تا بدين وسيله ، پيشامدهاي توليد و انتقال پوشش داده مي شود . يك موضوع اساسي سيستم قدرت تجديد ساختار شده ، تعيين هزينه تأمين خدمات جانبي و چگونگي تغيير اين هزين هها با توجه به تصميم گيري هاي بهره برداري است .

هدف
در اين بررسي اين تاثيرات اجراي بازارهاي رزرو در بازار انرژي در دو قسمت تاثيرات فني و تاثيرات اقتصادي تقسيم شده است. تاثيرات فني عبارتند از تغييرات به وجود آمده در شرايط بهره برداري شبكه و پارامترهاي مرتبط با بهره برداري كوتاه مدت يا بلند مدت شبكه. تاثيرات اقتصادي به دسته اي از پارامترهاي اقتصادي بهره برداري از شبكه اطلاق مي شود كه از اصول اقتصادي حاكم، رفتار بازيگران و
عملكرد بازار تاثير مي گيرند. مواردي نظير قيمت محصول يا سود شركت كنندگان در بازار يا قدرت بالقوه بازار براي يك يا چند توليد كننده خاص، سه نمونه بارز از مشخصات اقتصادي هر بازار است . آنچه كه در اين پروژه مورد توجه قرار گرفته است، بررسي اثر متقابل بازارهاي مختلف انرژي و خدمات جانبي در شرايط فني و اقتصادي به وجود آمده در سيستم قدرت است . در اين بررسي ساختارهاي مختلف بازارهاي انرژي و خدمات جانبي مورد بررسي قر ار مي گيرند و با بهره گيري از پارامترهاي فني و اقتصادي ذكر شده، به مقايسه تاثير متقابل بازارها در نتايج فني و اقتصادي پرداخته مي شود.

پيشينه تحقيق

بر طبق FERC، خدمات جانبي به منظور ايجاد امكان انتقال توان از فروشندگان به خريداران با توجه به اجبار نواحي كنترلي و شركتهاي انتقال براي حفظ بهره برداري مطمئن از سيستم انتقال به هم پيوسته قدرت ، بر طبق دستورالعمل 1995 FERC، شش نوع خدمات جانبي و تعرفه هاي مربوط به هر يك از آنها تحت عنوان تعرفه هاي پيش فاكتوري مشخص گرديد . اين خدمات ، هزينه هاي بالغ بر 5 تا 25 درصد و ميانگين 10 درصد كل هزينه هاي توليد و انتقال را در بر مي گيرند.

تعداد صفحه : 88

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *