دانلود پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی رابطه مدیریت سود و حاکمیت شرکتی با اظهارنظرحسابرس

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری

با عنوان : بررسی رابطه مدیریت سود و حاکمیت شرکتی با اظهارنظرحسابرس

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد اراک

دانشکده مدیریت ،گروه حسابداری

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

گرایش :حسابداری

عنوان :

بررسی رابطه مدیریت سود و حاکمیت شرکتی با اظهارنظرحسابرس

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده:
موضوع رساله حاضر«بررسی رابطه بين مدیریت سود و حاکميت شرکتی بر نوع اظهار نظر حسابرس » می باشد. دراین پژوهش به بررسی رابطه بين مدیریت سود و حاکميت شرکتی با حضور و بدون حضورمتغيرهای کنترل پرداخته شده است. قلمرو مکانی تحقيق شامل شرکت های پذیرفته شده دربورس اوراق بهادار تهران می باشد. قلمرو زمانی نيز فاصله بين سال های 1382 تا 1388 را دربرمی گيرد. هدف تحقيق بررسي تأثيرورابطه ی دستكاري وهموارسازي سود درشركت ها با نوع اظهارنظرحسابرسان مستقل شركت ها وبررسي تأثيرورابطه ی مؤلفه هاي حاكميت شركتي با نوع اظهارنظرحسابرس مستقل شركت ها وبررسي تأثيرهمزمان دومتغيرفوق و ويژگي هاي حسابرس و مشخصات مالي شركت هاي مورد رسيدگي ومشكلات حسابرس برنوع اظهارنظرحسابرس مي باشد. تحقيق شامل دو متغير مستقل (مدیریت سود و حاکميت شرکتی)٬متغيروابسته (نوع اظهارنظرحسابرس) و متغيرهای کنترل می باشد. در فرضيه اصلی اول بررسی رابطه بين مدیریت سود با نوع اظهارنظر حسابرس٬ در فرضيه دوم بررسی رابطه بين حاکميت شرکتی با نوع اظهارنظر حسابرس و در فرضيه سوم با ورود متغيرهای کنترل در مدل تحقيق روابط مطرح شده در دو فرضيه فوق تفاوت معناداری پيدا خواهند نمود. اطلاعات به دو طریق کتابخانه ای و ميدانی جمع آوری گردیده است. با توجه به اینکه تحقيق بر مبنای هدف٬ کاربردی و برحسب روش توصيفی است فرضيات از طریق رگرسيون لجستيک مورد آزمون قرار گرفتند. نتيجه حاصل از آزمون نشان داد که فرضيه های اول و دوم رد شدند و تنها در فرضيه سوم با ورود متغير کنترل به مدل٬ تنها متغير اهرم مالی با نوع اظهارنظر حسابرس رابطه معناداری دارد.
مقدمه :
با گسترش روز افزون بازارهای مالی جهان از قرن بیستم ، مسائلی همچون مدیریت و هموار سازی سود و حاکمیت شرکتی در دنیای حسابداری ، مدیریت ، اقتصاد و دیگر علوم با حساسیت ویژه ای مد نظر قرار گرفته و هر یک از صاحب نظران و محققین از زاویه علوم خود به بررسی و تفسیر نتایج حاصل از یافته یافته هایشان پرداخته اند . با توجه به اینکه مدیریت سود و حاکمیت شرکتی ، هریک به طور جداگانه می توانند صورت های مالی ، به طور مستقیم یا غیر مستقیم متاثر از این صورت های مالی هستند ، ترجیح می دهند از اطلاعات صورت های مالی استفاده نمایند که توسط حسابرسان مستقل مورد رسیدگی قرار گرفته و نسبت به مطلوبیت آنها اظهار نظر کرده اند لذا سوالی که در اینجا ممکن است در اذهان استفاده کنندگان از صورت های مالی شرکت ها به وجود آید این است که ایا نوع اظهار نظر حسابرسان متاثر از مدیریت سود و حاکمیت شرکتی با و بدون حضور حضور متغیر های کنترل در مدل تحقق مورد بررسی قرار می گیرند .

تعداد صفحه :144

قیمت : شش هزار تومان

پشتیبانی سایت :        ------        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

--  --

123 فکر می‌کنند “دانلود پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی رابطه مدیریت سود و حاکمیت شرکتی با اظهارنظرحسابرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *