دانلود پایان نامه رشته مهندسی برق با موضوع اتوماسیون سیستم های قدرت

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق با عنوان :    اتوماسیون سیستم های قدرت    در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشـگاه آزاد اسـلامي

واحد تهران جنـوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد ” M.Sc “

مهندسي برق – كنترل

عنـوان :

اتوماسـيون سيستمهاي قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

 

چكيـــده :

با ورود كامپيوترها و ديگر تجهيزات الكترونيكي به عرصه سيستم هاي قدرت انتظارات مصرف كنندگان برق روز به روز در حال افزايش است . با توجه به چنين توقعاتي راه حل هايي همچون اتوماسيون فيدرهاي توزيع براي داشتن انرژي برق بي وقفه وكاهش زمان خاموشي م شـتريان اجتناب نا پذير است . شركتهاي توزيع كشورمان نيز با اجـراي طـرح مكانيزاسـيون سيـستم توزيع گامهاي نخستين را براي اتوماسيون شبكه هاي توزيع برداشته و اجراي اتوماسـيون در برخي قسمتهاي آن به مورد اجرا گذاشته شده است .در اين سمينار با بررسـي امكانـات لازم براي اتوماسيو ن فيدر، تاثير اتوماسيون را در كاهش زمان خاموشي مـصرف و پروتكـل هـاي استاندارد در اين زمينه را جهت اتوماسيون فيدر تشريح SCADA كننـدگان و سيـستمهاي ارتباطي و مخابراتي مي كند.

مقـــدمه :

گسترش روز افزون شبكه هاي توزيع موجب شده تا ديگر امكان استفاده از روشـهاي سـنتي بهره برداري ، نگهداري و حفاظت شبكه ميسرنباشد . به همين دليل برداشت اطلاعات شـبكه هاي توزيع ، مدون سازي آنها ونيز بهره گيري از سيستم اتوماسيون امري بـديهي و اجتنـاب ناپذيرمي باشد . طبق تعريف ارائه شده از سوي موسسه IEEE سيستم اتوماسيون توزيـع ، DAS سيستمي است كه قادر به نظارت ، هماهنگ نمـودن و اعمـال فرمـان روي تجهيـزات بصورت بلادرنگ و از راه دور دركل سيستم اعم از پست ، فيدر و در محل مصرف ميباشد . معمولاً ميتواند بصورت فاز به فاز اجرا شود . ضرورت اجراي DAS سيستم اتوماسيون در ايران با توجه به شرايط نامطلوب اكثرشبكه هاي توزيع ، بيشتر احساس مي شود . در حال حاضر از دغدغه هاي مهم صنعت برق كشور كه توجه تمامي مسئولين و كارشناسان بهره بـردار را بـه خود جلب نموده ، مشكلات و معضلات موجود درسطح شبكه هاي توزيع مي باشـد . از جملـه مشكلات موجود در شبكه هاي توزيع ، بالا بودن تلفات ، افت ولتاژ غيرمجاز ، خاموشي هـاي طولاني مدت برق مي باشد كه با توجه به حجم زياد سرمايه گذاري انجام گرفته در ايـن نـوع شبكه ها و لزوم بهره برداري مناسب ، ايجاد مراكز اتوماسيون توزيع بعنوان يك راه حل اساسي مطرح ميگردد. پياده سازي سيستم اتوماسيون در شبكه توزيع به اقتصادي كردن بهره برداري منجر خواهد شد . مسئله اقتصادي آنقدر اساسي و مهم است كه در يكايك اهداف اتوماسيون بخوبي قابل لمس مي باشد . بطوريكه ازعوامل اصل روي آوري و استفاده از آن در شبكه هاي توزيع مي باشد.

تعداد صفحات: 74

قیمت: شش هزار تومان

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *