دانلود متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته
عنوان : بررسی مخاطرات زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیکی منطقه باغمیشه تبریز بر اساس ارزیابی داده های ژئوتکنیکی صحرایی و آزمایشگاهی موجود

عنوان:
بررسی مخاطرات زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیکی منطقه باغمیشه تبریز بر اساس ارزیابی داده های ژئوتکنیکی صحرایی و آزمایشگاهی موجود
سال دفاع:  شهریور 1390

استاد راهنما:

استاد مشاور:
شهریور 1390

 

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی شود

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

– بیان  مسئله
از نتایج بررسی های انجام شده در مناطق مختلف سطح کره زمین معلوم شده است که نوع زمین از نظر مشخصات و ویژگی های مهندسی ، از جمله ، اشکال سطح زمین ، نوع جنس و ضخامت رسوبات ، عمق سطح ایستایی و جهت جریان آب های زیر سطحی ، ساختار های درز و شکاف ، گسل و زلزله خیزی و … در مناطق مختلف هر منطقه ، متفاوت است و برای انجام هر گونه فعالیت عمرانی و مهندسی و بدست آوردن پارامترهای لازم برای طراحی و احداث سازه های مختلف مهندسی ، ابتدا لازم است ، نوع زمین محل احداث سازه و فعالیت های عمرانی تعین گردیده است . از آن جایی که این گونه بررسی ها برای همه بخش های شهر تبریز انجام نشده است و بررسی های انجام شده در قسمت های مختلف نیز همسانی و همخوانی لازم را ندارد ، هدف اصلی در تحقیق حاضر، انجام تحقیقات همسان و دقیق برای تمام گستره شهر تبریز بمنظور تهیه یک نقشه زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیک کاربردی برای شهر تبریز  می باشد. محدوده مورد مطالعه، زمین های واقع در بخش شهرک باغمیشه شهر تبریز میباشد که از نظر مشخصات و ویژگی های زمین شناسی مهندسی ، شامل اشکال سطح زمین ، نوع ، جنس و ضخامت رسوبات ، عمق سطح ایستایی و جهت جریان آب های زیر سطحی ، ساختار های درز و شکاف و گسل، زلزله خیزی مورد مطالعه قرار گرفته است.

 1-2- ضرورت های انجام تحقیق
1- در فعالیت های عمرانی بدست آوردن اطلاعات علمی زمین شناسی و ژئوتکنیکی به شرح فوق بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد .
2- چون شهر تبریز در منطقه زلزله خیر واقع شده است ، لذا به دست آوردن اطلاعات علمی مربوط به میزان پتانسیل لرزه خیزی منطقه برای طراحی ساختمان ها در برابر زلزله بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد .
3- به دلیل وجود مناطق مستعد لغزش ، روانگرایی ، فرونشست و وجود خاک های دستی و مسئله دار در محدوده شهر تبریز ، بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به موارد فوق الذکر برای زمینه های مختلف از جمله فعالیت های عمرانی ، بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد .

1-3-اهداف کاربردی تحقیق حاضر
1- بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به پدیده های زمین شناسی مهندسی ، به جهت استفاده از آب ها در کلیه طرح های عمرانی ، دولتی و بخش خصوصی .
2-  بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به مشخصات ژئوتکنیکی ، جهت استفاده از آنها در کلیه طرح های عمرانی ، دولتی و بخش خصوصی .
3- بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به آب های زیر زمینی و نوسانات سطح ایستایی آب ها در طول سال جهت استفاده از آن ها در طرح های عمرانی ، عمران آب ،‌ آب و فاضلاب و سایر موارد مربوط به آب های زیر زمینی .
4- بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به زلزله خیزی منطقه جهت استفاده از آن برای طرح های عمرانی ، مخصوص طراحی ساختمان ها در برابر زلزله و استفاده نهادهای زیر بسط جهت آمادگی فردی و آمادگی مردم از طریق آموزش همگانی و استفاده در سایر موارد زیر بسط با پدیده زمین لرزه .
5-  بدست آوردن اطلاعات علمی مربوط به خطرات بالقوه در رابطه با حرکت های رانشی و لغزشی زمین ، روانگرایی ، فرونشست و وجود خاک های دستی و مسئله دار و از آن ها در پیشگیری از خطرات ناشی از پدیده های فوق الذکر و استفاده از آن ها در طراحی عمرانی ، دولتی و بخش خصوصی و سایر موارد زیر بسط .

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

تعداد صفحه :118

قیمت : 14700 تومان

———–

——-

پشتیبانی سایت :               info@elmyar.net

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

--  --

پایان نامه ها

 

مطالب مشابه را هم ببینید

Categories: زمین شناسی

Related Posts

زمین شناسی

پایان نامه های دانلودی رشته زمین شناسی

پایان نامه ارشد زمین شناسی: اماکن سنحی توسعه اکوتوریسم شهرستان نمین با تاکید بر نقش اقلیم و ایجاد فرصت های اشتغال زایی دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته زمین شناسی : تأثیر معدن چغارت در Read more…

زمین شناسی

‌پایان نامه زمین شناسی و ارزیابی پتروفیزیکی سازندهای کنگان و دالان بالایی واقع در میدان گازی کیش -پایان نامه کارشناسی ارشد رشته زمین شناسی – زمین شناسی نفت (M.Sc)

دانلود متن کامل پایان نامه : مطالب مشابه را هم ببینید دانلود پایان نامه ارشد: نانواستراتیگرافی سازند پابده در برشی از منطقه آبداناندانلود پایان نامه ارشد : بررسی منشا نیترات و سرعت انتقال آن در Read more…

زمین شناسی

مطالعات متالوژنی جنوبغرب کلاردشت-پایان نامه زمین‌شناسی اقتصادی

دانلود متن کامل پایان نامه مطالب مشابه را هم ببینید پایان نامه ارشد : مطالعه توالی پاراژنتیکی کانی‌ها و تعیین شرایط فیزیکوشیمیایی سی...دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه­ ی کانه ­زایی سولفیدی ماگمایی در سنگ­های Read more…