دانلود پایان نامه ارشد مهندسی برق: بررسی رهیافت های شناسایی سیستم

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته  مهندسی برق

با عنوان :  بررسی رهیافت های شناسایی سیستم

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

 دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

بررسی رهیافت های شناسایی سیستم

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

 

چکیده:

بسیاری از سیستم های موجود و پرکاربرد در صنایع به منظور عملکرد بهتر و افزایش بهره وری، نیازمند شناسایی دقیق و موشکافانه خصوصیات می باشند و این مهم تنها در سایه تکنیک شناسایی سیستم ها محقق می گردد. بنابراین، شناسایی سیستم ها از ملزومات حتمی در صنایع می باشد.

در این سمینار، بر آن هستیم که توسط شیوه های سنتی و مدرن و هوشمند به این مهم مبادرت ورزیم. در همین راستا، از تکنیک هایی مانند الگوریتم فازی، خوشه بندی و خوشه بندی فازی به عنوان راهبردهای هوشمند و از شناسایی سیستم بر مبنای پاسخ پله به عنوان رهیافت سنتی مدد می جوئیم و ملزومات این روش ها را نیز ذکر می نمائیم.

در پایان سیستم نمونه ای را مورد مطالعه قرار می دهیم، که در این مجال سیستم دیگ بخار fire-tube است، و نتایج حاصل از این آنالیز را عرضه می نمائیم.

مقدمه:

از دیرباز مسئله شناسایی و شناخت دنیای پیرامون یک مسئله ذاتی و فطری برای انسان های پرسشگر بوده است و این امر را به ذهن می افکند که درباره چیستی و ماهیت دنیای گرداگرد و پیرامون خود دست به پرسشگری و تحقیق بیازاید تا از رموز و اسرار محیط خود آگاه گردد.

این مسئله یعنی شناسایی ذات عوامل ناشناس توسط انسان سابقه ای دیرین در تاریخ دارد و انسان ها از طریق شناسایی عوامل ناشناخته پیرامون خود در پی بهبود کیفیت زندگی خود بودند.

پس از انقلاب موسوم به صنعتی در اروپا و پاگیری جنبش های علمی و اختراعات جدید آنجا که پای منافع مادی به میدان صنعت باز شد صاحبان صنایع و دانشمندان در پی کشف راه های مناسب برای بهینه کردن کمیت و کیفیت محصولات خود بودند و این امر بدون مدد گیری از شناخت ذات مسائل و شناسایی دقیق صنایع امکان پذیر نبود از این رو مسئله شناسایی و در پی آن تخمین و کنترل فرآیندهای صنعتی مطرح گردید.

شناسایی که امروزه علم شناسایی نامیده می شود شامل طیف وسیعی از مسائل می گردد که شناسایی سیستم های صنعتی، بیولوژیکی، اجتماعی و اقتصادی و… از این دست می باشند.

در جهان امروز که پیشرفت صنعت و تکنولوژی شتاب روزافزونی گرفته است، مسئله ای که اهمیت دو چندان یافته است بهروری زودتر و بیشتر صنایع می باشد.

ناگفته پیداست که مسئله بهروری مستلزم مقدمات بسیاری است که در شکل گرفتن آن بسیار ضروری می باشد که یکی از این امور شناسایی سیستم ها به منظور به کارگیری بهتریم راهکار عملی برای بهینه سازی سیستم است.

شناسایی سیستم از آن نظر ضروری است که ما را با دینامیک ها و محتویات سیستم آشنا می نماید و به ما امداد می رساند تا با به کارگیری استراتژی ها کنترلی به بهبود عملکرد سیستم بپردازیم.

در این تحقیق سعی بر این است که برخی از این شیوه ها را معرفی و بررسی نموده و تا حد امکان به مقایسه آن ها از نظر عملکرد می پردازیم.

«سیب باش! تا افتادنت اندیشه ای را بالا برد.»

امید است که در سایه عنایات حق تعالی و تلاش و کوشش های اساتید گران مایه و دانشجویان ایرانی شاهد پیشرفت، تعالی و شکوفایی مستمر مجامع دانشگاهی و در عرض آن صنایع ملی باشیم.

اندیشمند بزرگ امانوئل کانت می فرماید:

«اندیشیدن را بیاموز، نه اندیشه ها را.»

تعداد صفحات: 129

قیمت: شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *