دانلود پایان نامه ارشد مهندسی برق با موضوع انتقال ويدئو به روي شبكه AD HOC

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته  مهندسی برق  با عنوان :    AD HOC انتقال ویدئو به روی شبکه    در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد “M.Sc”

مهندسي برق – مخابرات

عنوان :

انتقال ويدئو به روي شبكه AD HOC

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده:

ارسال ويدئو به روي شبكه هاي AD HOC بيش از هر شبكه بي سيم ديگري با چالش روبرو است. ارتباطات در شبكه هاي AD HOC به شدت اختلال پذير هستند زيرا حركت گره ها، تداخل، فيدينگ و عدم وجود زير ساخت، همگي مسائلي هستند كه محيطي كاملا تصادفي را ايجاد مي كنند، لذا جهت كنترل اين مسائل تصادفي بايستي از روش هاي وفقي استفاده نمود تا بتوان با بازده بهتري از منابع راديوئي شبكه استفاده نمود .

در اين راستا در اين طرح با استفاده از يك روش وفقي سعي بر آن است تا كيفيت دريافت ويدئو را در گيرنده بهبود بخشيد و براي نيل به اين هدف به تغيير وفقي سه پارامتر ) 1: اندازه منظومه مدولاسيون (2 ( MQAM، ) نرخ ارسال سمبل و ) 3 طول بسته ها، پرداخته و اثر اين روش وفقي را به روي كيفيت سيگنال ويدئويي دريافتي در گيرنده بررسي كرده و در آخر پيشنهادهايي جهت به كارگيري اين روش وفقي ارائه مي شود و البته نكته اي كه بايستي در اين ميان مورد توجه قرار گيرد اين است كه بايستي نيازمنديهاي داده هاي ويدئويي جهت پخش بلادرنگ و بدون وقفه كه شامل ) 1: تاخير (100 تا 700 ميلي ثانيه ) 2، ) نرخ ارسال (0,1 تا 10 مگا بيت در ثانيه) 3و ) نرخ خطاي بيت (يك بيت در يك صد هزار بيت)، است برآورده گردد. جهت 1 پياده سازي اين طرح مدلي كه تا حد ممكن با واقعيت مطابقت دارد را در محيط شبيه سازي ns-2 تعريف نموده و سپس روش وفقي را به روي آن اجرا مي نمائيم و پس از آن با بررسي اثر پارامترهاي مختلف روش وفقي به كار گرفته شده به روي بازده شبكه بخصوص از نظر 2 گذردهي روشي اتخاذ مي شود كه به بيشترين گذردهي در شرايطي دست يافت كه نرخ خطاي بيت از يك طرف و تاخير از طرف ديگر تخريب نگردند و در نهايت با به كارگيري روش وفقي و بررسي كيفيت ويدئوي دريافتي در گيرنده مشاهده مي گردد كه به كارگيري روش وفقي 3 پيشنهادي باعث بهبودي مساوي 10 دسيبل در قله سيگنال به نويز نسبت به روش غير وفقي مي گردد.

 

مقدمه:

با اختراع تلگراف بي سيم در سال 1986 و در پي آن ارسال اولين پيام تلگراف از يك سوي اقيانوس اطلس به سوي ديگرآن به مسافتي بيش از 4500km مخابرات بي سيم وارد عرصه جديدي گرديد كه نتيجه آن معرفي كاربردها و خدمات مختلف بي سيم به طور روزافزون بوده است كه از آن جمله مي توان به راديو، تلويزيون، تلفن همراه و ارتباطات ماهواره اي اشاره كرد. مزاياي ارتباط بي سيم كه باعث توسعه آن گرديده است عبارتند از: پياده سازي و اجراي ساده تر و در زمان كوتاه تر نسبت به رقيب با سيم خود از يك طرف و كاهش هزينه ها از سوي ديگر. اما در عين حال مخابرات بي سيم مشكلات خاص خود را نيز دارا ست كه از آن جمله مي توان به مشكلات ناشي از نويز، تداخل، فيدينگ و تداخل با كانال هاي ديگر اشاره نمود. البته مسائل ديگري نظير: امينت و جلوگيري از استراق سمع نيز به نوبه خود گريبانگير اين نوع ارتباطات هستند البته در اين ميان مشكلات غيرفني مثل مشكلات سياسي نيز موجود است. با اين حال در طي ساليان اخير با توسعه مخابرات، بحث شبكه هاي ارتباطي و ارتباطات داده ها، صدا و تصوير بسيار مورد توجه قرار گرفته است كه نتيجه آن ارائه معماري هاي مختلفي براي شبكه ها از يك سو و معرفي پروتكل هاي انتقال انواع داده ها از سوي ديگر بوده است كه يكي 1 از انواع شبكه ها كه در ساليان اخير مورد توجه قرار گرفته شبكه AD HOC است كه به دليل ساختار و معماري خاصي كه دارد و براساس آن فاقد زيرساخت هاي متداول در معماري هاي ديگر است لذا پياده سازي آن بخصوص در شرايط خاص مثل صحنه هاي نبرد و حوادث طبيعي مثل زلزله كه معمولاً انواع ديگر شبكه هاي داراي زيرساخت از كار مي افتند، بسيار سريع و كارا خواهد بود اما از سوي ديگر اين شبكه اصولاً ترافيك تصادفي تري را تجربه مي كنند كه در آن گره ها كه در اينجا متحرك فرض مي شوند با يك روند كاملاً تصادفي به شبكه وارد شده و يا از شبكه خارج مي شوند. رفتار تصادفي گره ها در كنار ديگر مشكلات عمومي شبكه هاي بي سيم، و مسائل ديگري مثل امنيت و مسيريابي چالش هاي جدي را در مسير پياده سازي اين نوع شبكه ها قرار مي دهد كه باعث ايجاد زمينه هاي تحقيقاتي زيادي در اين راستا گرديده است تا بتوان بر اين مشكلات فائق آمد.

تعداد صفحات: 88

قیمت: شش هزار تومان

 

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *