دانلود پایان نامه ارشد: توثيق اسنادتجارتي الكترونيكي بين المللي در نظام ايران و انگلستان

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته :

 عنوان : توثيق اسنادتجارتي الكترونيكي بين المللي در نظام ايران و انگلستان

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد بین الملل قشم

 

توثيق اسنادتجارتي الكترونيكي بين المللي در نظام ايران و انگلستان

استادراهنما:

آقاي دكتر مير عباسي

 

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی شود

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

فهرست مطالب

چكيده………………………….. 6

مقدمه …………………………. 7

فصل اول- كليات………………….. 9

مبحث اول- مفهوم و تعريف اسناد الكترونيكي 9

مبحث دوم- اعتبار اسناد الكترونيكي … 12

مبحث سوم- اعتبار و آثار حقوقي اسناد الكترونيكي در قراردادهاي بين المللي……………. 16

مبحث چهارم- امضاي ديجيتالي ………. 28

فصل دوم- نقش اسناد الكترونيك در نظام ادله اثبات دعوي در ايران……………………….. 39

مبحث اول-  نحوه به دست آوردن ادله الكترونيكي و ميزان و شرايط اعتبار اين ادله ها………….. 39

مبحث دوم- شرايط اعتبار ادله (اسناد) ا‌لكترونيكي بر اساس نظريه معادل هاي کارکردي ……… 41

مبحث سوم-  نقش امضاء الكترونيك و زمان و مكان انعقاد قرارداردادهاي الكترونيك در ادله اثبات دعوي   45

مبحث چهارم- اثار اسناد الكترونيكي…. 47

فصل سوم- اسناد الكترونيك در نظام حقوقي انگليس   62

مبحث اول- سند در حقوق انگليس …….. 62

مبحث دوم-اسناد و قرار دادهاي الكترونيك 63

مبحث سوم- محاسن و معايب اسناد الكترونيكي 68

نتيجه گيري …………………….. 87

منابع و مأخذ……………………. 89

 

 

چكيده

ماده 1258 ق.م اسناد كتبي را به عنوان يكي از ادله اثبات دعوا بر شمرده و متعاقب آن در ماده 1284 در تعريف سند چنين مقرر داشته است:«سند عبارت است از هر نوشته كه در مقام دعوا يا دفاع قابل استناد باشد» اگر چه با وضع قانون تجارت الكترونيك ايران مصوب 17/10/1382 تا حدي ابهامات ارزش اثباتي اسناد الكترونيك مرتفع گرديده، ليكن هنوز ارزش اثباتي اسناد الكترونيك در هاله اي از ابهام قرار دارد و همين امر، امكان دادرسي صحيح و عادلانه را با مشكلات عديده اي مواجه ساخته است.

محور اصلي اين تحقيق بحث اسناد الكترونيك در ايران و حقوق انگليس است علاوه براين نقش كاركردي اسناد الكترونيك در حقوق ايران نيز بحث شده است.

 

 

مقدمه

1-اهميت مسئله : وقتي اينترنت در پي اتصال بين چند رايانه به عنوان يك پروژه تحقيقاتي به دنيا آمد كمتر كسي فكر مي كرد كه اين نور رسيده خارق العاده در قالب جغرافياي مجازي، مرزها و ارتباطات را مفهوم جديدي ببخشد و فناوري اطلاعات و ارتباطات و در مصداق بارز آن اينترنت ، در رأس همه رسانه هاي همگاني و ارتباطي، جهان را از طريق بازوان فيبريو موجي خود چنان فشرده كند كه ديگر عموم مردم جهان،‌خود را از اهالي يك دهكده بدانند. اينك استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات در امور سياسي، نظامي ، اجتماعي ،‌اداري، تجاري،‌امور بانكي و ساير خدمات ،‌گسترش روز افزوني داشته و دارد . در تجارت بين الملل نيز استفاده از ابزارهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات ،‌يك روال معقول پركاركرد و تأثير گذار است.

ابزارهاي نوين فناوري، ارتباطات الكترونيكي را در فضاي سايبر ايجاد،‌انتقال،‌پردازش و ذخيره مي كنندو اطلاع رساني با مراجعه به سامانه هاي مركزي اين ابزار ميسر مي شود،‌بي آنكه از سند به مفهوم سنتي خود استفاده شود. بنابراين اشخاص براي پيگيري امور و اثبات ادعاي خود بايد به اسناد الكترونيكي صادره از سوي اين ابزار اعتماد كنند.

اسناد در حقوق سنتي ايران و عموماً كشورهاي ديگر، نوشته اي است قابل دفاع و استناد . حال ‌آنكه اسناد الكترونيكي به دليل ماهيت مجازي فضاي سايبر از اركان لازمه براي يك سند شامل انتساب به صادر كننده، امضاء و تماميت، بي بهره و فاقد عناصر«نوشته بودن» و«قابل دفاع و استناد بودن» مي باشند.

الزام دنياي مدرن در بكارگيري ابزارهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات،‌لاجرم كشوها را متقاعدساخت تا باتدبيرهاي مطمئن فني وايجاد زير ساختهاي قانوني جامه اركان اسناد سنتي را به تن اسناد الكترونيكي بيارايند. تدبيرهاي فني با ايجاد الگوريتمهاي رمزنگاري به ويژه رمزنگاري متقارن تحت زير ساخت كليد عمومي، گامي استوار در اعتماد سازي فني در فضاي سايبر بود. تدوين و تصويب قوانين و مقررات متفاوت در كشورهاي توسعه يافته،‌كميسيون حقوق تجارت بين الملل سازمان ملل متحد را نيز بر آن داشت تا با تدوين قوانيني نمونه،‌قوانين كشورها را در زمينه ارتباطات الكترونيكي به هم نزديك نمايد. از اين رو با تلاش كارگروه هاي آنسيترال قانون نمونه تجارت الكترونيكي،‌در 16 دسامبر 1996 تصويب شد و در سال 1998 مرتبط با امضاي الكترونيكي و دستور العمل اروپايي 8 مي 2000 و قانون فرانسه 13 مارس 2000 راجع به امضاي الكترونيكي تدوين شد.

2 – سوال اصلي و فرعي :

  • در ارتباط با تحقيق سوالي كه مطرح مي شود اين است كه حدود اعتبار اقسام مختلف اسناد الكترونيكي تا چه ميزان است؟
  • سند در حقوق انگليس به چه نحوي تعريف شده است؟
  • امضاي الكترونيك چيست؟

3- ساختار تحقيق

اين تحقيق در سه فصل انجام خواهد شد. فصل اول مفهو م اسناد الكترونيك ، مفاهيم و اعتبار اين اسناد در ادله اثبات دعوي و در فصل دوم نقش اثباتي اسناد الكترونيك در ايران وانگليس و در فصل سوم اسناد الكترونيك در حقوق انگليس بررسي خواهد شد.

تعداد صفحه : 101

قیمت : 14700 تومان

———–

——-

پشتیبانی سایت :               serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

--  --