دانلود سمینار کارشناسی ارشد برق قدرت: روش های جایابی مولدهای تولید پراکنده

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : روش های جایابی مولدهای تولید پراکنده

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب
دانشكده تحصيلات تكميلي
“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد
رشته مهندسي برق- قدرت
عنوان:
روش هاي جايابي مولدهاي توليد پراكنده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چكيده

استفاده از مولد هاي توليدپراكنده در شبكه هاي توزيع با توجه به مزاياي اين مولد ها در حال افزايش است با وجود مزاياي فراوان مولدهاي DG يكي از مزايايي كه عمداتاً در جايابي و استفاده از اين مولدها مورد تأكيد است كاهش تلفات شبكه هاي توزيع و انتقال مي باشد.

استفاده از اين مولدها بدون مطالعات جايابي و مطالعة شبكة توزيع وانتقال علاوه براينكه باعث كاهش تلفات شبكه نمي شود ممكن است تلفات را نيز در شبكه افزايش دهد و ساير شاخص هاي مهم شبكه از جمله قابلي تاطمينان و سطح ولتاژ در شبكه توزيع را مختل كرده و هارمونيك هاي ولتاژ را در شبكه افزايش دهد.
در اين سمينار انواع روش هاي جايابي و مطالعة شبكة توزيع جهت جايابي مولدهاي توليدپراكنده مورد بررسي قرار گرفته است.

مقدمه

توليد پراكنده شده يا توزيع شده (DG) سيستم قدرت را در سطح شبكة توزيع وانتقال به خصوص شبكه توزيع تحت تاثير اثرات حظور خود در شبكه قرار مي دهد.

اين سمينار تلفات سيستم انتقال و توزيع را بر اساس محل قرار گرفتن مول دهاي توليدپراكنده در شبكه مورد بررسي قرار م يدهد. شبيه سازي ها نشان مي دهد كه همانگونه كه جايابي صحيح مولدهاي توليدپراكنده باعث كاهش تلفات در شبكه م يشود قرار دادن اين مولدها بدون مطالعه و بررسي در محل نامناسب باعث افزايش تلفات در شبكه م يشود. همچنين جايابي مناسب مولدهاي توليدپراكنده در شبكه باعث آزادسازي ضرفيت انتقال خطوط و كاهش تنش و فشار بر تجهيزات انتقال ميگردد. ضمناً صرفه جويي در هزينه ها با به تعويق انداختن و يا رفع نياز به گسترش شبكه قدرت در سايه استفاده از مولدهاي توليدپراكنده امكان پذير مي باشد.

فصل اول:

مروري بر سابقة موضوع و مزاياي مولدهاي توليدپراكنده

1-1- مقدمه

توليد پراكنده عموماً عبارت است از توليد برق در محل مصرف اما گاهاً به تكنولوژي هايي گفته مي شود كه از منابع تجديدپذير براي توليد برق استفاده م يكنند. آنچه عموماً مورد قبول است، اين است كه اين مولدها صرف نظر از نحوة توليد توان مولدهاي توليدپراكنده، حجم اين مولدها نسبتاً كوچك بوده و ظرفيت آنها معمولاً كمتر از 300MW مي باشد و مستقيماً به شبكه توزيع وصل مي شوند. بالا رفتن هزينه هاي انتقال و توزيع، به مولدهاي توليدپراكنده اين امكان را ميدهد كه برق توليدي خود را به قيمتي ارزانتر در اختيار مصرف كنندگان قرار دهد. بخصوص در سيستم هاي تجديد ساختار شده توليدپراكنده مي تواند در مناطقي كه داراي LMP2 بالاتري هستند توجيه اقتصادي داشته باشد. علاوه بر اين توليد پراكنده امكان استفاده از منابع پاك براي توليد برق را مي دهد.

1-2- تولید پراکنده (DG)

تعاريفي كه براي توليدپراكنده ارائه شده است تا حدودي متفاوت است. IEEE، توليد برق توسط وسايلي كه به اندازه كافي از نيروگاه هاي مركزي كوچكتر باشند و قادر به نسب در محل مصرف هستند را به عنوان توليدپراكنده تعريف كرده است. IEA، واحدهاي توليد كنندة توان در محل مصرف يا در داخل شبكه توزيع كه توان را به طور مستقيم به شبكه توزيع محلي تزريق مي كنند را DG معرفي ميكند، اما CIGRE، شرط غير قابل ديسپچ شدن را براي اين مولدها ذكر كرده است.

اتصال مولدهاي DG به شبكه توزيع علي رغم مزاياي كه براي شبكه دارد اما اتصال آنها به شبكه باعث ايجاد هارمونيك در شبكه و كاهش امپدانس اتصال كوتاه مي شود. ضمناً اگر در هنگام خاموشي مولد DG متصل به شبكه به صورت جزيره اي كار كند مي تواند براي تعميركاران شبكه خطرناك باشد.

تعداد صفحه : 134

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *