دانلود سمینار ارشد مهندسی نساجی: کاربرد ترکیبات زیر کنیوم بر تولید الیاف سرامیک

 

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : کاربرد ترکیبات زیر کنیوم بر تولید الیاف سرامیک

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار براي دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

کاربرد ترکیبات زیرکنیوم بر تولید الیاف سرامیک

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده

سرامیکها در اکثر صنایع مهم و کلیدي کاربرد هاي فراوانی پیدا کرده اند. که از آن جمله می توان صنعت نساجی و کاربرد الیاف سرامیک در موارد مختلف را نام برد. امروزه روند تولید الیاف سرامیک با روشهاي نوین روز به روز در حال افزایش بوده و تحقیقات فراوانی بر روي آن انجام می شود.

در این پژوهش ابتدا به بررسی سرامیکها به طور کلی پرداخته شده است. سپس به الیاف سرامیک و روشهاي کلی تولید آن اشاره شده و در انتها به زیرکنیا و روشهاي تولید الیاف سرامیک بر پایه زیرکونیم اشاره شده است.

مقدمه

سرامیکها، گروهی از مواد را تشکیل می دهند که توجه زیادي را در 30 سال گذشته، خصوصا در دهه اخیر به خود جلب نموده اند، اگر چه بشر استفاده از سرامیکها را احتمالا از زمان دسترسی به مواد اولیه آنها با شکل دادن خاك رس به صورت سفالی و آجر و غیره آغاز کرده است.

بعد از جنگ جهانی دوم، سرامیکها براي ایجاد مواد پیشرفته مورد استفاده در کامپیوترها، الکترونیک نظیر خازنها، ترمیستورها، وریستورها، وسلیل پیزو الکتریک و دیگر قطعات مورد مطالعه و بررسی قرار گرفتند.

ابزارهاي برشی سرامیکی در صنعت براي ماشینکاري سخت مورد استفاده واقع شدند. کامپوزیتهاي زمینه سرامیکی مواد نسبتاً جدیدي می باشند که به صورت قابل ملاحظه اي داراي تافنس شکست بالاتر و اعتماد پذیري بیشتر در مقایسه با سرامیکهاي مونو لیتیک (یکپارچه) می باشند، که سبب فراهم آمدن پتانسیل لازم براي جایگزینی قطعات در بسیاري از کاربردهاي قطعات مهندسی سازه اي (کاربردهاي مکانیکی) می گردد.مواد سرامیکی جزو مهمترین گروه هاي مواد می باشند که داراي بسیاري از کاربردها در آینده خواهند بود. با وجود این در میان موانع عمده اي که در استفاده گسترده امروزي آنها وجود دارد، می توان حد تافتنس نسبتا پایین، مسائل م ورد مواجه در ساخت آنها، و نتیجتاً قیمت بالاي آنها را نام برد. بنابر این بیشتر تحقیقات در یافتن راه حل براي این مشکلات متمرکز گردیده است که افزایش درك و شناخت لازم در موارد مرتبط را ضروري می نماید.

به طور کلی 3 مرحله براي تولید محصولات سرامیکی در کاربردهاي مهندسی مورد بحث قرار می گیرد که عبارتند از:

فرآیند قبل پخت، شکل دادن خام، پخت و متراکم شدن.

فرآیندهاي قبل پخت مراحل مقدماتی می باشند که مواد خام تا مرحله شکل دادن خام تحت عملیات قرار می گیرند. شکل دادن خام مرحله اي می باشد که در آن پودر هاي سرامیکی به شکل تمام شده مورد نظر در قبل از پخت و متراکم شدن نهایی در می آیند. روشهاي شکل دادن خام شامل روشهاي صنعتی و آزمایشگاهی است. پخت یا متراکم شدن مرحله اي است که در آن محصول نهایی حاصل می شود که معمولاً توسط پخت در دماي بالا اجرا می شود. که در این مرحله زینتر کردن مهمترین فرآیند متراکم نمودن سرامیکها می باشد.

سرامیکها امروزه در اکثر صنایع مهم و کلیدي کاربرد هاي فراوانی پیدا کرده اند. که از آن جمله می توان صنعت نساجی و کاربرد الیاف سرامیک در موارد مختلف را نام برد. امروزه روند تولید الیاف سرامیک با روشهاي نوین روز به روز در حال افزایش بوده و تحقیقات فراوانی بر روي آن انجام می شود.

در این تحقیق در ابتدا به طور مختصر و کلی به سرامیکها و مواد تشکیل دهنده آنها پرداخته شده و سپس  تقسیم بندي الیاف سرامیک بر و ساختار زیرکونیوم و ترکیبات اکسیدي آن و کاربرد آن در روشهاي مختلف تولید الیاف سرامیک که بیشتر در روشهاي نوین می باشد، مورد بررسی قرار می گیرد.

تعداد صفحه : 100

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :              [email protected]

 

3 فکر می‌کنند “دانلود سمینار ارشد مهندسی نساجی: کاربرد ترکیبات زیر کنیوم بر تولید الیاف سرامیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *