دانلود سمینار ارشد مهندسی عمران سازه: بررسی معیارهاي شالوده هاي پیش ساخته بتنی

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران سازه

با عنوان : بررسی معیارهای شالوده های پیش ساخته بتنی با استفاده از بتن های ویژه و سبک و میلگردهای پلیمری

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار براي دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی عمران – سازه

عنوان:

بررسی معیارهاي شالوده هاي پیش ساخته بتنی با استفاده از بتن هاي ویژه و سبک و میل گردهاي پلیمري

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

ضرورت استفاده از شالوده هاي پیش ساخته در صنعت ساختمان ارائه راهکارهائی را ایجاب مینماید که علاوه بر سبک شدن محصول به منظور حمل و نصب آسان، مقاومت و رفتار مناسب خصوصا در بارهاي ناشی از زلزله داشته باشد. در صورت استفاده از بتن سبک به علت مسائل خوردگی خصوصا در مناطق داراي پتانسیل شدید استفاده از میلگردهاي پلیمري یک راه حل قابل بررسی است.

لذا در این سمینار به عنوان مقدمه اي بر پروژه پایان نامه مطالعاتی بر روي موارد مذکور صورت گرفت. این مطالعات شامل مواد و مصالح مورد نظر و همچنین شامل اصول علمی مرتبط با شالوده ها می باشد.

مقدمه:

شهرها و روستاهاي یک کشور، فرهنگ ساخت و ساز آن کشور و مدیریت بر آن می باشد. چه چیزي باعث شده آمار تعداد کشته شدگان در زلزله هاي ژاپن از سال 1923 میلادي (زلزله کانتو ژاپن بیش از 140 هزار کشته) تا امروز (تعداد انگشت شمار کشته در زلزله هاي اخیر ژاپن) با این شدت کاهش بیابد؟ این توفیق، عمدتا در نتیجه یک تحول اساسی در فرهنگ ساخت و ساز ژاپن در طی دهه هاي اخیر بوده است. البته ابزارهائی نظیر تکنولوژي، توسعه مهندسی و مواردي از این قبیل به مسئولین و شهروندان کمک میکند تا الگوهاي فعلی خود را در امر ساخت و ساز بهبود ببخشند . نمودار ترسیم شده در تصویر 1-1 نشان می دهد تدوین آئین نامه ها و اصلاح آنها نه این که مهم نیست، ولی به تنهائی تاثیر قابل ملاحظه اي در آمار کشته شدگان ناشی از زلزله نخواهد داشت.

بر اساس گزارش جهانی “کاهش ریسک بلایا، چالش توسعه” که در سال 2003 توسط برنامه عمران ملل متحد منتشر شد، ایران دومین کشور جهان از لحاظ مرگ و میر ناشی از زلزله است.

فصل اول: کلیات

1-1) هدف

در بخش قبل فرهنگ ساخت و ساز منطقه مورد مطالعه با تکیه بر مسائل پیرامون اجراي شالوده به روایت تصویر بررسی شد. مسائل موجود عمدتا به دلیل کیفیت بد مصالح مصرفی در دسترس، ضعف اجرا ناشی از نیروي کار غیر ماهر و از همه مهمتر عدم نظارت و کنترل کیفیت در اجرا می باشد.

براي فایق آمدن به مسائل مذکور یک راه مرسوم که در دنیا تجربه شده است، ساخت و ساز صنعتی و مدولار می باشد. یکی از این روش هاي صنعتی استفاده از اعضاي پیش ساخته بتنی است که امروزه مورد علاقه بسیاري از کشورها می باشد. با اجراي قطعات بتنی به صورت پیش ساخته و حمل و نصب آن در محل، کنترل کیفیت بر پروسه ساخت (از جمله میلگرد گذاري صحیح، رعایت مشخصات دقیق فنی، تراکم و عمل آوري مناسب بتن و غیره…) و همچنین کنترل کیفیت مصالح مصرفی امکان پذیر میگردد. به علاوه اغلب متخصصین نظارتی مجرب، علاقه کمتري به حضور در سایت هاي روستائی دارند، لکن از این نیروها میتوان در کارخانه هاي قطعات پیش ساخته بتنی که نزدیک شهرهاي بزرگتر هستند استفاده کرد. سایر مزایاي اجراي قطعات بتنی به صورت پیش ساخته عبارتاند از؛ ایمنی بیشتر، انرژي مصرفی کمتر، پرت مصالح کمتر، سرعت بیشتر و غیره… .

با اینکه صنایع پیش ساخته چه در دنیا و چه در داخل کشور پیشرفت خوبی داشته است لکن در خصوص شالوده هاي بتنی پیش ساخته، مطالعات کمتري وجود دارد. از طرفی با استفاده از سیستم هائی نظیر اسکلت فولادي با اتصالات پیچ و مهره اي یا سایر سیستم هاي مدولار ساختمانی حضور نیروي غیر متخصص و استفاده از مصالح نامرغوب قابل تخفیف است، لکن در خصوص اجراي شالوده در حال حاضر به ناچار باید از سیستم هاي سنتی استفاده کرد.

آنچه در این پروژه مد نظر می باشد ارائه محصولات پیش ساخته سبک و قابل حمل به عنوان شالوده منفرد می باشد تا بتوان زنجیره صنعتی سازي ساخت و ساز خصوصا در مناطق محروم را کامل کرد. استفاده از چنین شالوده اي به صورت پیش ساخته در کنار یکی از سیستم هاي مدولار براي اسکلت و سفت کاري ساختمان می تواند عمده راهکار جهت تغییر فرهنگ ساخت و ساز و ترویج ساخت ایمن باشد.

شالوده هاي پیش ساخته باید به اندازه اي سبک باشند که بتوان با کمترین هزینه آنها را حمل کرد. همچنین نصب آن در محل به قدري ساده باشد که احتمال اشتباه در اجرا به حداقل برسد. در ضمن از لحاظ مهندسی چنین محصولی باید اولا کیفیت مطلوب داشته باشد و در برابر شرایط محیطی و نیروهاي محتمل خصوصا با تاکید بر تلاش هاي سازه اي ناشی از زلزله، مقاوم باشد و ثانیا براي مهندسین طراح انتخاب م حصول راحت باشد و کمترین عملیات محاسباتی نیاز باشد. براي مثال در این خصوص جداولی باید توسط تولید کننده ارائه شود که طراح با توجه به ابعاد ستون و نوع خاك محل اقدام به انتخاب یکی از محصولات بنماید.

تعداد صفحه : 67

قیمت : شش هزار تومان

 

پشتیبانی سایت :       

        serderehi@gmail.com